LAJMI I FUNDIT:

Ish ministri Ivo Ivanovski fitoi pozitë drejtori në Telekom Austria

Ish ministri Ivo Ivanovski fitoi pozitë drejtori në Telekom Austria

Ish ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Ivo Ivanovski, vazhdon të përparojë në karrierën e tij ndërkombëtare pas tërheqjes nga Qeveria vjeshtën e kaluar, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Ai nga 1 shtatori do të jetë drejtor i çështjeve rregullatorë ndërkombëtare dhe evropiane në Telekom Austria, në pronësi të miliarderit meksikan Carlos Slim, ka publikuar “Telecompaper”.

Përndryshe “shef” i ri i Ivanovskit, është miliarderi meksikan Carlos Slim të cilit në Maqedoni iu lejua bashkimi i operatorëve celular ONE dhe VIP.

Si rezultat i kësaj u ritën çmimet në telefoninë mobile, njoftojnë nga Agjencia për komunikime elektronike. Nga kompania po në kohën e bashkimit reagonin se nuk ka rritje të çmimeve të shitjes të tarifave celulare./Telegrafi/