Edhe në qytetin e Gostivarit ka pasur  tubim në përkrahje të Turqisë pas tentimit të mbrëmshëm për grusht shtet në të cilin kanë protestuar dhjetra qytetarë me flamuj turq në duar, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Në këtë protestë një nga ish luftëtarët e UÇK në Maqedoni, Bekim Keça, e ka përshëndetur tërë popullin turk dhe ka shprehur përkrahjen e tij për presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan./Telegrafi/

Ish luftetari i UÇK – së Bekim Keça – Une me shoke gati te japim jeten për presidentin Erdogan dhe popullin turk

Posted by TV GLOBI on Freitag, 15. Juli 2016