LAJMI I FUNDIT:

Ish-kryeministri i Serbisë: Kudo që Vuçiq, Daçiq, Vulin, Milosheviq e Sheshel ‘mbronin serbët’, nuk ka më serbë

Ish-kryeministri i Serbisë: Kudo që Vuçiq, Daçiq, Vulin, Milosheviq e Sheshel ‘mbronin serbët’, nuk ka më serbë

Ish-kryeministri i Serbisë, Zoran Zhivkoviq ka ardhur me disa deklarata të forta në drejtim të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Reklama

Por ish-kryeministri i Serbisë, nuk ka përmendur vetëm presidentin e tashëm, Vuçiq, përcjell Telegrafi.

Ai për “gjendjen e serbëve” i ka fajësuar edhe disa figura të tjera politike të dikurshme e të tanishme në Serbi, përfshirë edhe kriminelin serb, Sllobodan Millosheviq, pastaj lideri i radikalëve Vojisllav Sheshelin, ish zëdhënësin e Millosheviqit, Ivica Daçiqin dhe Aleksandar Vulinin, ministër i tashëm në pushtet së bashku me Vuciqin.

Ish-kryeministri i Serbisë: Vuçiqi vetë nënshkroi marrëveshjen me Kosovën për targat
Lexo po ashtu Ish-kryeministri i Serbisë: Vuçiqi vetë nënshkroi marrëveshjen me Kosovën për targat

Duke folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë, përkatësisht “vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve”, Zhivkoviq ka thënë se Vuçiq tani po përpiqet të luajë “shpëtimtarin e serbëve”.

“… Por ne jemi dëshmitarë se kudo që Vuçiq, (Ivica) Daçiq dhe (Aleksandar) Vulin, si dhe mentorët e tyre Milosheviq dhe Sheshel, mbronin serbët, nuk ka më serbë”, ka thënë ndër tjerash Zhivkoviq.

Ndërkohë Zhivkoviq, i cili është edhe ish-kryetar i Partisë së Re, i tha Danas se “çdo surprizë e autoriteteve në Beograd” në lidhje me aksionin e policisë së Kosovës në veri të Kosovës dhe konfiskimin e targave të “KS” në kalimet me Serbinë, “mund të nënkuptojë vetëm se pas pesë vjetësh, Vuçiq e kuptoi se kishte bërë një gabim kur nënshkroi dokumentin” dhe se ishte “vetëm faji i tij”.

Ai ka thënë se zëvendësimi i targave “KS” nga autoritetet e Kosovës ishte “pjesë e marrëveshjes” që (Aleksandër) Vuçiq nënshkroi me autoritetet e Kosovës, pesë vjet më parë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Evropa

"A ka borë, ministër?", rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

Serbia
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus  - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Evropa
Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Evropa
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Mali i Zi
Kalo në kategori