LAJMI I FUNDIT:

iPhone 4 SE i Apple do të jetë më i shtrenjtë se paraardhësi i tij

iPhone 4 SE i Apple do të jetë më i shtrenjtë se paraardhësi i tij

‘Tipsterët’ në rrjetin social X pretendojnë se telefoni i mençur i ardhshëm Apple, iPhone 4 SE do të jetë pak më i shtrenjtë se paraardhësi i tij.

Modeli i mëparshëm i përballueshëm i iPhone kushtonte të paktën 429 dollarë, por pasardhësi i tij do të jetë më i shtrenjtë. Megjithatë, pritet që çmimi të mbetet nën 500 dollarë.


Sipas informacioneve të disponueshme, por jozyrtare, çmimi i iPhone SE 4 në SHBA do të jetë 10 për qind më i lartë dhe do të “rritet” në afërsi të 470 dollarëve, transmeton Telegrafi.

Nëse gjithçka shkon sipas planit, telefoni i mençur do të debutojë në vitin 2025.

Përdorimi i një dizajni më modern të frymëzuar nga iPhone 14 dhe duke përfshirë teknologjinë Face ID, mund të justifikojë rritjen e çmimit.

Ka kohë që kemi parë një iPhone SE të ri, kështu që rritja e çmimit ndoshta nuk do të jetë surprizë për askënd. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Teknologji
Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Teknologji
Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Blackmagic prezanton aplikacionin për Android që ofron një sërë opsionesh fotografimi profesional

Blackmagic prezanton aplikacionin për Android që ofron një sërë opsionesh fotografimi profesional

Teknologji
Bateria e ulët në telefonin tuaj? Zgjate jetën e saj me këtë zgjidhje të lehtë

Bateria e ulët në telefonin tuaj? Zgjate jetën e saj me këtë zgjidhje të lehtë

Teknologji
Kalo në kategori