LAJMI I FUNDIT:

Interi vendos përfundimisht për Ashley Young

Interi vendos përfundimisht për Ashley Young

Ashley Young do të vazhdoj të mbetet pjesë e Interit së paku edhe për një vit.

Reklama

Anësori anglez iu bashkua skuadrës italiane gjatë afatit kalimtar të janarit nga Manchester United.

Ishte trajneri Antonio Conte që e kërkoi me ngulm dhe arriti ta bind anglezin t’i bashkohej Interit.

Young nënshkroi me Interin një kontratë gjashtë mujore, por me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Ashley Young. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

34-vjeçari është përshtatur mjaftë mirë te zikaltërtit pasi ka zhvilluar pesë ndeshje duke bërë paraqitje jashtëzakonisht të mira.

Mediat italiane kanë raportuar se Interi i ka ofruar vazhdimin e kontratës edhe për një vit tjetër veteranit anglez.

Ka qenë vetë lojtari që ka thënë se ndihet shumë i lumtur në Milano dhe se dëshira e tij është të vazhdoj të luaj sa më gjatë nën urdhrat e trajnerit Conte. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori