Inter mposht Romën në udhëtim me rikthim spektakolar dhe bën një hap gjigant drejt titullit

Inter ka shënuar fitore me rezultat 4-2 në udhëtim ndaj Romës në kuadër të javës së 24-të në Serie A, duke bërë një hap gjigant drejt titullit kampion.

Inter ishin të parët që kaluan në avantazh kur Francesco Acerbi (17’) shënoi me kokë për 1-0 për epërsinë e zikaltërve.

Roma reagoi duke barazuar rezultatin disa minuta më vonë me Gianluca Mancini (28’) i cili shënon me kokë nga një distancë e konsiderueshme për 1-1.

“Giallorossët” arritën që ta rikthejnë rezultatin kur Stephan El Shaarawy (45’) mori një top të mirë brenda zonës dhe shënoi në cepin e majtë të Sommer për 2-1.

Reagimi i Interit në pjesën e dytë ishte fantastik, duke arritur që të shënojnë tre gola dhe duke marrë një fitore me rikthim spektakolar.

Fillimisht ishte Marcus Thuram (49’) i cili gjendet mirë brenda zonës dhe pa probleme shënon për të barazuar shifrat në 2-2.

Vetëm disa minuta më vonë, “Nerazzurrët” gjejnë golin përsëri, ku kësaj radhe ishte Angelino (56’) i cili shënoi autogol për t’i dhënë avantazhin prej 3-2 Interit.

Krejt në fund të ndeshjes gol arriti që të shënojë edhe Alessandro Bastoni (94’) për të çuar avantazhin e Interit në 4-2.

Inter tani vazhdon si lider me 60 pikë të grumbulluara, shtatë më shumë se Juventusi në vendin e dytë me 53 sosh./Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes