LAJMI I FUNDIT:

Influencueset me ndikimin më të madh në botë aktualisht

Influencueset me ndikimin më të madh në botë aktualisht
(Foto: Instagram/leoniehanne/chiaraferragni)

Javët e modës në Milano, Paris, New York dhe Londër, kanë përfunduar dhe sipas raportimeve nga ato ngjarje, platforma Launchmetrics, e cila merret me matjen dhe krahasimin e ndikimit në fushën e modës dhe bukurisë, ka publikuar një listë e influencuesve më me ndikim në botë.

Reklama

Platforma e sipërpërmendur shpreh ndikimin e brendeve duke përdorur njësinë matëse të autorit MIV (Media Impact Value), e cila analizon të gjitha aktivitetet e marketingut të publikuara në kanalet e shtypura dhe online, si dhe në rrjetet sociale.

MIV shprehet në dollarë amerikanë dhe ndër të tjera, i ndihmon brendet e mëdha të përcaktojnë se sa vëmendje dhe trafik sjellin personat e famshëm dhe me ndikim që i promovojnë krijimet e tyre.

View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

Në listën e influencuesve më me ndikim, gjermania Leonie Hanne zuri vendin e parë, duke gjeneruar gjithsej 3.5 milionë dollarë kur bëhet fjalë për MIV, e ndjekur nga Chiara Ferragni me 2.7 milionë.

Në vendin e tretë ishte Negin Mirsalehi që gjeneroi 2.3 milionë në MIV dhe Thassia Naves ishte pak më poshtë me 2.1 milionë.

Sipas një raporti nga Launchmetrics, platformat ndikuese ishin kanali i dytë më efektiv i reklamave për markat në të katër kryeqytetet e modës. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Këshilla dhe arsye
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Këshilla dhe arsye
Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Për nënat
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Këshilla për prindër
Kalo në kategori