0Shares

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, ka ndërprerë seancën për Ligjin e gjuhëve së bashku me deputetët tjerë të OBRM-PDUKM-së.

Gruevski i nervozuar gjuajti gotën me ujë drejt Xhaferit, ndërsa shumë pak mungoi që të vijë deri tek përleshja fizike mes tyre, njofton Telegrafi Maqedoni.

Pas këtij incidenti menjëherë reaguan shërbimet e sigurimit të Kuvendit, të cilët parandaluan ndonjë incident më të madh.

Xhaferi nën presion të opozitës vendosi që të ndërpresë seancën dhe deputetët të shkojnë në pauzë./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)