LAJMI I FUNDIT:

Iluzion optik, fotografia që ka nxitur debat – a është gropë apo baltë në fushën e gjelbëruar?

Iluzion optik, fotografia që ka nxitur debat – a është gropë apo baltë në fushën e gjelbëruar?

Iluzionet optike janë bërë çdo herë e më të kërkuara, dhe këtë e dokumenton më së miri fakti se çdo ditë publikohen imazhe të ndryshme në platformat e rrjeteve sociale, që i sfidon përdoruesit të gjejnë se çfarë në të vërtetë fshihen në këto fotografi.

Një i tillë është publikuar në TikTok në llogarinë @unseenillusionis, ku dhjetëra mijëra përdorues të kësaj platforme u ndanë në dy grupe, transmeton Telegrafi.


Disa pretendonin se po shihnin një gropë në fushën e gjelbëruar, derisa tjerët janë të bindur se bëhet fjalë për baltë në fushën e gjelbëruar.

Megjithatë akoma nuk dihet saktë se për çka bëhet fjalë, por përdoruesit e kësaj platforme po vazhdojnë të komentojnë dhe japin opinionet e tyre.

Fotografitë e publikuara më poshtë, tregojnë dy versionet e fotografisë që ka nxitur një lumë komentesh. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Fun
Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Fun
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Interesante
Kalo në kategori