LAJMI I FUNDIT:

Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme – nga kolltukët deri te vazot e luleve

Ide të tilla të mira për të rregulluar kopshtin duke përdorur goma të zakonshme – nga kolltukët deri te vazot e luleve

Rregullimi i kopshtit në pranverë është një nga punët e preferuara dhe përveshja e mëngëve – riciklimi, kompostimi dhe rritja është një lloj terapie për shumëkënd

Reklama

Nëse keni goma të vjetra makinash, mos i çoni në riciklim, por përdorni për dekorime në oborrin tuaj.

Gomat e vjetra mund të shërbejnë si një dekorim efektiv, mund të mbillni lule ose perime në to, por ato gjithashtu mund të kenë një rol të dedikuar, kështu që mund t’i përdorni për të bërë kolltukë, karrige, një komplet të tërë kopshti ose një kolovajzë për fëmijë.

Në vijim të këtij teksti, lexoni disa këshilla që do t’ju ndihmojnë të realizoni këtë ide interesante, transmeton Telegrafi.

▪ E gjitha që ju nevojitet për të bërë zbukurime të kopshtit nga gomat e vjetra janë një objekt i mprehtë, si p.sh. një thikë e madhe apo një sharrë e hollë dhe ngjyra të cilat nuk do t’i shpëlajë shiu.

▪ Është më mirë të përdorni llak në formë spreji, por nëse nuancat e llakut nuk i plotësojnë nevojat e imagjinatës suaj, të gjitha ngjyrat me vaj dhe nitro janë një zgjedhje e shkëlqyer, të cilat i gjeni lehtësisht në çdo dyqan të specializuar.

▪ Nëse dëshironi të mbillni lule në një gomë, është shumë e rëndësishme të hapni një vrimë në fund, në mënyrë që lulet të marrin gjithçka që u nevojitet nga dheu.

▪ Është mirë të përdorni goma dimërore që janë të konsumuara, sepse ato janë më të buta dhe më të lehta për t’u përdorur.

Në këtë mënyrë, ju mund të bëni krijime efektive që do ta kthejnë kopshtin tuaj në një bindje tërheqëse.

Nga puset, të cilat mund t’i bëni lehtësisht duke vendosur goma njëra mbi tjetrën, deri te shembujt pak më të ndërlikuar – si një bretkosë që ruan kopshtin, frymëzohuni nga idetë mbi si ta dekoroni kopshtin me goma të vjetra, të ricikluara:

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Stil
Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Astrologji
A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

Stil
Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Bëje vet
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Kalo në kategori