LAJMI I FUNDIT:

Humbja e peshës: A ju ndihmon të humbni kilogramë uji me limon?

Humbja e peshës: A ju ndihmon të humbni kilogramë uji me limon?

Humbja e peshës, siç kemi mësuar, mund të përshpejtohet me ndihmën e truqeve të ndryshme në ushqim dhe gjërave tjera.

Reklama

Këto truqe përfshijnë konsumimin e çajit të gjelbër apo kafes, konsumimin e ujit të akullt si dhe të farave, transmeton Telegrafi.

Një tjetër këshillë e kamotshme është edhe konsumimi i ujit me limon – por a ju ndihmon kjo pije të humbni peshë?

Faktikisht, limoni përmban shumë vitaminë C, është burim i mirë i fibrave dhe përmban flavanoide të cilat mund t’jua ulin apetitin.

Flavanoidet, që gjithashtu gjenden edhe te çaji i zi, kakao dhe boronicat, janë dëshmuar se ndihmojnë në humbjen e peshës.

Gjithashtu, studimet e ndryshme tregojnë se dietat me flavanoide (në këtë rast uji me limon) ndikojnë që personat ta kenë më të vështirë edhe shtimin e peshës.

Sidoqoftë, a funksionon vërtet uji me limon në humbjen e peshës? Epo, thonë shkencëtarët, deri më tani nuk ka dëshmi të mjaftueshme se kjo është pije magjike. Por, sipas tyre, uji – qoftë edhe i vetëm pa shtimin e limonit – ndihmon në humbjen e peshës. /Telegrafi/


Në trend Shendetesi

Më shumë
Vini re: Nëse kjo shfaqet në lëkurën tuaj, ju mund të keni diabet

Vini re: Nëse kjo shfaqet në lëkurën tuaj, ju mund të keni diabet

Shëndetësi
Vera shëron edhe infeksionet më të rënda: Por vetëm nëse pihet kështu!

Vera shëron edhe infeksionet më të rënda: Por vetëm nëse pihet kështu!

Të njohim produktet
Vetëshërimi në shtëpi: Me shtypjen e këtyre pikave mund t’i shëroni të gjitha organet

Vetëshërimi në shtëpi: Me shtypjen e këtyre pikave mund t’i shëroni të gjitha organet

Shëndetësi
Çfarë duhet të bëni kur ju kaplon frika: Kaloni këta katër hapa dhe përballeni me guxim të ardhmen

Çfarë duhet të bëni kur ju kaplon frika: Kaloni këta katër hapa dhe përballeni me guxim të ardhmen

Psikologji
Cili agjërim është ideal për të hequr dhjamin nga barku dhe cili për shkrirjen e kofshëve

Cili agjërim është ideal për të hequr dhjamin nga barku dhe cili për shkrirjen e kofshëve

Dietë
Resveratroli zvogëlon rrezikun e shumë sëmundjeve, pohon një mjek nga Harvardi: Gjendet me bollëk në këto ushqime

Resveratroli zvogëlon rrezikun e shumë sëmundjeve, pohon një mjek nga Harvardi: Gjendet me bollëk në këto ushqime

Të njohim produktet
Kalo në kategori