LAJMI I FUNDIT:

Humbi 17 ditë në pyjet e Hawaii, instruktorja e jogës tregon tmerrin e përjetuar – publikohet momenti i gjetjes së saj (Foto/Video)

Humbi 17 ditë në pyjet e Hawaii, instruktorja e jogës tregon tmerrin e përjetuar – publikohet momenti i gjetjes së saj (Foto/Video)

Instruktorja e Jogës e cila u shpëtua mrekullisht pasi u zhduk në pyjet e Hawaii më shumë se dy javë më parë ka rrëfyer se shpesh duhej të zgjidhte midis jetës dhe vdekjes për të mbijetuar.

Reklama

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, në një video të publikuar në Facebook, 35-vjeçarja Amanda Eller shprehu se shpesh ajo e gjeti veten duke u përpjekur për të vazhduar, ndërsa ajo vazhdimisht u mbyt në frikë, ndërsa ishte jashtë në pyll.

“17 ditët e fundit kanë qenë ditët më të vështira të jetës sime”, tha ajo në klip. “Ka qenë një udhëtim shpirtëror me të vërtetë i rëndësishëm”.

“(Por) unë zgjodha jetën”, citohet të ketë thënë ndër tjerash ajo.

Siç bëhet e ditur tutje, instruktorja e Jogës theksoi se ndërsa koha që ajo ishte mbërthyer në afërsi të Rezervës Pyjore Makawao në Maui ishte e shkurtër, ajo shërbeu qartë për një ‘qëllim më të madh’.

Më tej, ajo ka falënderuar edhe komunitetin Maui për t’u mbledhur së bashku dhe për të ndihmuar një person që ta largohet ‘jashtë pyllit, e gjallë’.

Ajo vazhdoi me një mesazh, duke thënë se njerëzit që kombinojnë përpjekjet e tyre mund të “lëvizin edhe malet”.

Eller ishte zhdukur për dy javë kur ekipet e shpëtimit të helikopterëve e panë atë në një lumë, sipas zyrtarëve të Hawaiit.

Ajo u zhduk më 8 maj, pasi e kishte lënë telefonin e saj ndërsa shëtiste në pyllin Makawao në Maui. Ajo u gjet rreth katër milje nga ku ajo kishte lënë makinën e saj, thanë autoritetet.

Të premten mbrëma, ekipet e kërkimit të helikopterëve thanë se ata kishin kontaktuar me Ellerin pasi e kishin parë të shtrirë në një shtrat lumenjsh dhe videoja nga vendi i ngjarjes tregon momentin kur ajo u mor drejt sigurisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Serbia
Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Evropa
Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Kalo në kategori