LAJMI I FUNDIT:

Hoxha: LVV gaboi që futi në kryesi humbësit e zgjedhjeve në Prishtinë e Prizren

Hoxha: LVV gaboi që futi në kryesi humbësit e zgjedhjeve në Prishtinë e Prizren

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm ku u zgjodh kryesia e katërt që do të drejtojë organizatën për katër vitet e ardhshme.

Reklama

Në RTV Dukagjini analistët kanë komentuar përbërjen e re të Kryesisë së LVV-së.

Ylli Hoxha thotë se është i befasuar që në këtë organ të rëndësishëm të partisë kanë gjetur vend edhe dy humbësit e garave në Prishtinë dhe Prizren.

“Dy personalitete që mendoj se gabimisht janë futur në kryesi janë dy njerëzit që kanë humbur garat e rëndësishme në Prishtinë e Prizren. Mendoj që nuk ka pasur kuptim, do duhej t’i shihnim në kryesi dy figura të reja nga Prishtina e Prizreni. Mendoj që është shpenzim i kotë i energjisë nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje me këta dy emra”.

Ylli Hoxha ka thënë se Liburn Aliu nuk ka dashur të jetë pjesë e kryesisë në bazë të emrave që i ka parë.

Hoxha ka thënë se është mangësi për LVV-në mungesa e një anëtari të kryesisë siç ka qenë Liburn Aliu.

“Liburn Aliu ishte një prej zërave të rrallë që ka pasur kapacitet të qojë deri në fund mendimin e vetë politik, në qoftë në kundërshtim me Albin Kurtin”, ka thënë Yll Hoxha, ish-anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje.

Anëtarët e Kryesisë së LVV-së janë:

Mrika Limani Myrtaj

Dejona Mihaili

Alban Hyseni

Arben Vitia

Arbër Zaimi

Besnik Bislimi

Elvis Hoxha

Fatmire Mulhaxha Kollçaku

Fitore Pacolli

Hekuran Murati

Mytaher Haskuka

Saranda Bogujevci

Tinka Kurti

Vlora Haxhimehmedi

Xhelal Sveçla

Anëtarët tjerë të Kryesisë me automatizëm për shkak të posteve që bartin:

Albin Kurti, Kryetar i LV

Glauk Konjufca, Nënkryetari i parë i LV

Alim Rama, Sekretari Organizativ

Arbërie Nagavci, Drejtuese e Këshillit të Përgjithshëm

Dejona Mihaili, Koordinatore e Komiteteve

Albulena Haxhiu, GVV

Behar Jashari, RVV

Arlind Manxhuka, Drejtues i SMK-së

Hajrulla Çeku, Drejtues i SMN-së

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Lajme
A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

Lajme
Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Lajme
Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Kronika e Zezë
Kalo në kategori