Një hot-dog gjigant që peshon 30 kilogramë është munduar të “vë rekord të ri” në librin Guiness, duke u bërë kështu hot-dogu më i gjatë në botë.

Për ta transportuar janë dashur tre burra pasi ishte 1.5 metra i gjatë dhe mishin i tij ishte 100% prej lopës, ku për dy orë është pjekur dhe më pas është vendosur në bukë, transmeton Telegrafi.

Ai më pas është lyer me mustardë dhe mëlmesa tjera, dhe i është shërbyer të pranishmëve që kishin shkuar për ta ndjekur nga afër këtë ngjarje.

Kujtojmë se rekordin për hot-dogun më të gjatë në botë e mban ai i Paraguait, ku në vitin 2011 u përgatit dhe ishte 203.8 metra i gjatë. /Telegrafi/