LAJMI I FUNDIT:

Horoskopi javor për periudhën nga 27 shkurt – 06 mars

Horoskopi javor për periudhën nga 27 shkurt – 06 mars

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Reklama

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03 – 20.04)

Puna: Kur të mbërrini në vendin e punës – kryeni së pari detyrat tuaja më të rëndësishme. Mos ndërmerrni asnjë aktivitet të ri nën ndikimin e emocioneve. Nuk jeni në gjendje të bëni asnjë premtim pa shqyrtim dhe analizë shumë të kujdesshme. Jeni të mbushur me shpresa dhe plane, shumica e të cilave janë të arritshme dhe arsye të mjaftueshme për të mos u ndjerë në siklet. Me shtrirjen aktuale planetare, çështjet financiare mund t’ju shkaktojnë disa probleme.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe plot energji, por lodhja shpesh ju pushton. Mundohuni të shkoni në shtrat para mesnatës në mënyrë që të jeni më të pushuar në mëngjes.

Dashuria: Mos nxitoni për të nxjerrë përfundime, por përpiquni të kuptoni ndjenjat e partnerit. Qëndroni larg mosmarrëveshjeve dhe konflikteve të panevojshme. Jeni të ngarkuar me forca të reja dhe do arrini të impononi kërkesat tuaja. Nëse tregoheni të vëmendshëm ndaj partnerit tuaj, yjet diktojnë se është shumë e sigurt që dëshira juaj e ndërsjellë e kahmotshme do të realizohet. Deshët e lirë – nëse mund të ndryshoni pak këndvështrimin tuaj, mund të zbuloni se do të shfaqet një pamje shumë e ndryshme – ajo që do t’ju përshtatet më shumë. Mos u ndjeni fajtor nëse nuk keni dëshirë të dilni në takim – mos bëni asgjë që nuk ju pëlqen.

DEMI (21.04. – 21.05)

Puna: Priten biseda të pakëndshme në punë. Planetët rrezatojnë energji që ju sjell në qendër të vëmendjes më shumë se më parë, ndaj keni më shumë detyrime. Do të korrni suksese të papritura, nga të cilat do të nxirrni shumë mençuri. Tani ndiheni të tensionuar për shkak të paaftësisë suaj për të trajtuar sasinë e informacionit që ju nevojitet për të realizuar idetë dhe planet tuaja, por mos lejoni që kjo t’ju dekurajojë sepse është jetëshkurtër. Kërkoni ndihmë nga njerëz më me përvojë.

Shëndeti: Bëni kontrollet mjekësore që i keni shtyrë prej disa kohësh. Në mbrëmje relaksohuni në shoqërinë e njerëzve të dashur.

Dashuria: Marrëveshja planetare mund të shkaktojë një situatë në të cilën ju dhe partneri juaj duhet të vendosni se ku të shkoni më pas, sepse jeni gjithnjë e më shumë të zhytur në emocionet tuaja sesa jeni të pranishëm në marrëdhënie. Nëse keni pasur ndonjë debat, pajtohuni dhe jini më të vëmendshëm ndaj nevojave të njëri-tjetrit. Demat e lirë – nëse keni filluar të shihni një dëshpërim, mos detyroni asgjë, por lëreni situatën të zhvillohet vetë. Tregohuni të moderuar dhe trajtojeni marrëdhënien në mënyrë racionale, në mënyrë që të mos pendoheni më vonë nëse marrëdhënia dështon rastësisht.

BINJAKËT (22.05 – 21.06)

Puna: Planifikoni obligimet tuaja në mënyrë që të mos e mbingarkoni veten me detyra joreale, veçanërisht nëse ato ju caktohen në mënyrë të papritur. Mësoni të thoni JO nëse besoni me vendosmëri se një kërkesë/sipërmarrje e caktuar nuk ka kuptim. Përmirësoni gjendjen tuaj financiare duke përgatitur dhe nënshkruar kontrata me institucionet bankare. Rishikoni me kujdes bisedat dhe ndërgjegjësohuni për problemet sepse duhet t’i zgjidhni ato në kohë. Do të jeni në një pozicion mjaft të fortë për të bërë plane për të ardhmen.

Shëndeti: Dobësi e mundshme kalimtare dhe rënie energjie. Kujdesuni për të forcuar imunitetin dhe shikoni se çfarë hani – probleme të mundshme me stomakun.

Dashuria: Dëgjoni me kujdes ndjenjat tuaja dhe jini të sinqertë me veten – nëse ndjeni dashuri për partnerin tuaj në një marrëdhënie afatgjatë, duhet të hidhni hapin tjetër. Nëse jo, mos e humbni kohën e tij ose tuajën. Rrethanat aktuale mund t’ju detyrojnë të argumentoni dhe të mbroni këndvështrimin tuaj pa i kushtuar vëmendje të tij – kështu që duhet të jeni të durueshëm. Binjakët e lirë – ju mungon besimi për t’iu afruar partnerit. Ne ju këshillojmë t’i afroheni gjithsesi, sepse nuk keni asgjë për të humbur (nëse ai ju refuzon – do ta dini se për çfarë jeni dhe të paktën keni provuar). Mos kontaktoni me ish-të dashuruarit, pasi kjo rrallë shpërblehet.

GAFORRJA (22.06 – 22.07)

Puna: Për habinë tuaj, mund të merrni një ofertë për një pozicion që premton zhvillim profesional në drejtime të reja. Jini të durueshëm në vend të presionit. Prisni të bëheni shumë më të suksesshëm kur të dalloheni nga turma dhe t’u tregoni të tjerëve se keni një dhuratë unike për të ndarë. Suksesi financiar është në rrugën e duhur. Tani është koha për të realizuar planet dhe për t’u kujdesur për takimet tuaja.

Shëndeti: Sëmundjet kalimtare që ndjeni mund të lidhen me paqëndrueshmërinë hormonale ose janë një përgjigje ndaj stresit që keni qenë të ekspozuar në periudhën e mëparshme. Merrni një pushim.

Dashuria: Jeta juaj dalëngadalë po bëhet më aktive dhe do të keni mundësi për aventura të gëzueshme dhe romantike, sepse me ndihmën e Venerës do të bëheni joshës dhe nuk do ta keni të vështirë të jeni simpatik për bashkëshortin, të dashurin apo nëse dikush ka një interes për ju. Gjërat mund të mos jenë mjaft të përsosura tani; mund të ketë shumë emocione në ajër që kërcënojnë të nxiten në një provokimin më të vogël, ndaj qetësohuni dhe gjeni veten në krahët e personit të dashur. Gaforret e lira – bëni ndryshime në jetën tuaj që do të bëhen trampolinë për të arritur qëllimet tuaja. Jini të moderuar në fjalët tuaja ndaj atyre që doni.

LUANI (23.07 – 22.08)

Puna: Arritjet tuaja profesionale janë mbresëlënëse dhe frymëzuese, por mos i mbivlerësoni pikat tuaja të forta për të qenë në gjendje të ruani prosperitetin. Ndryshimet tani janë në favorin tuaj. Nëse është e mundur, shkoni në udhëtimin e punës që keni ëndërruar dhe përpiquni të kombinoni të bukurën dhe të dobishmen. Mos jini naivë e lakmitarë dhe përpiquni të mos shpenzoni para për lojëra të fatit, sepse fati nuk është me ju dhe nuk do t’ju shumëfishojë financat. Merr iniciativën më shpesh.

Shëndeti: Ka mundësi që gjatë kësaj periudhe të keni probleme me kyçet dhe shfaqjen e ënjtjeve, për shkak të mbajtjes së ujit në trup. Ndryshoni dietën dhe futni zakone të mira në rutinën tuaj të përditshme.

Dashuria: Ata që kanë gjetur partner këshillohen të mos nxjerrin përfundime të nxituara dhe të mos zhgënjehen nga partneri nëse ai gabon – sepse edhe ju bëni gabime! Jini më tolerantë ndaj të tjerëve dhe trajtojini ata ashtu siç dëshironi të trajtoheni. Mundohuni t’i ktheni situatat negative në të qeshura dhe argëtim. Luanët e lirë – guxoni të konsideroni të gjitha opsionet e mundshme të hapura për ju. Jepini fund të gjitha njohjeve dhe miqësive të dëmshme pa skena apo agresion. Merrni parasysh fjalët tuaja dhe çfarë i premtoni kujt.

VIRGJËRESHA (23.07 – 22.08)

Puna: Për ata që merren me art, yjet u japin mundësinë të krijojnë diçka vërtet të bukur, e cila ka mundësinë të sjellë gëzim të pamasë. Përparimi është në duart tuaja dhe pikërisht përballë jush është një mundësi për të zgjeruar horizontet dhe njohuritë tuaja, të cilat nuk duhet t’i humbisni, pikërisht sepse dëshironi të përparoni.

Shëndeti: Përgjigja e vërtetë për të mos u ndjerë në ankth nuk është të zhytesh në mendime, por të “dalësh nga vetja” – praktikoni përmbajtje që ju pushtojnë, mendërisht dhe fizikisht, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, “tasi i dashurisë” juaj do të jetë plot dhe mund edhe të vërshojë. Ju kënaqeni me përqafimin e partnerit tuaj dhe ndonjëherë pyesni veten se çfarë keni bërë për të merituar një sasi të tillë dashurie. Mos mendo shumë; jetoni të tashmen, por gjatë rrugës bëni edhe plane të përbashkëta për të ardhmen. Virgjëreshat beqare hasin në pengesa kudo që mendojnë se mund të realizojnë një marrëdhënie – ndoshta ju keni ide shumë përrallore për dashurinë, por ndoshta pengesat thjesht po testojnë forcën dhe stabilitetin tuaj.

PESHORJA (23.09 – 22.10)

Puna: Lërini idetë tuaja të rriten ngadalë dhe jini të durueshëm – gjëra të mira po vijnë. Problemet materiale për shkak të gabimeve tuaja do t’ju prishin humorin, por do të keni mundësinë të siguroni ndryshimin e nevojshëm në jetën tuaj. Ju jeni të lidhur me sy në sipërmarrje që nuk i keni vlerësuar plotësisht, ndaj shqyrtoni edhe një herë detajet. Horoskopi paralajmëron se planet tuaja mund të zhvillohen në mënyrë të papritur gjatë kësaj periudhe.

Shëndeti: Është momenti i duhur për t’u aktivizuar fizikisht – të shkoni në palestër, të ecni në këmbë apo të ushtroheni në shtëpi – çfarëdo që të bëni, do të jetë e dobishme dhe rezultatet do të vihen re shpejt.

Dashuria: Tregoni tolerancë dhe fleksibilitet në marrëdhëniet me partnerin, në mënyrë që të mos e vendosni veten në një situatë ku më vonë të pendoheni për ngurtësinë dhe “parimet” tuaja. Është koha të kuptoni se çfarë është më e rëndësishme për ju në atë marrëdhënie dhe nëse ia vlen sakrifica e mundi. Kthejeni shqetësimin në gëzim dhe lërini gjërat të ndodhin. Peshoret e lira – gjatë këtij cikli do të jeni kryesisht të interesuar të krijoni ose të ecni përpara drejt diçkaje të re, ndaj jepini një shans.

AKREPI (23.10. – 22.11)

Puna: Në këtë periudhë jeni plotësisht të nënshtruar ndaj ndjenjave tuaja, të cilat shkaktojnë tension të brendshëm. Megjithatë, do të jetë jetëshkurtër, sepse do të zbuloni se mund ta ktheni një projekt të pasuksesshëm në një të suksesshëm. Mos u tensiononi dhe mos u zhgënjeni për shkak të vonesës së një takimi të rëndësishëm që mund t’ju prishë planet. Mbani humorin dhe qëndrimin e duhur, pavarësisht problemeve të mundshme.

Shëndeti: Rënie e mundshme e energjisë, ndjenjë e lodhjes, e shpërqendrimit dhe dhimbje koke. Rritni marrjen e vitaminave dhe pushoni më shumë.

Dashuria: Yjet kanë një parashikim interesant, në jetën tuaj do të shfaqet një dashuri e dikurshme, e cila do të ndikojë që t’i jepni fund lidhjes aktuale. Mendoni nëse duhet ta bëni këtë dhe mund të kërkoni këshilla nga ata që keni besim. Shfaqja e problemeve shqetësuese të pazgjidhura familjare është tashmë e mundur, ndaj veproni para se të jetë tepër vonë. Ndikimet qiellore tregojnë se nuk do të mund t’i fshihni emocionet pas një fasade të ëmbël dhe gazmore. Akrepat e lirë – çdo moment jashtë punës kushtojani vetes dhe njerëzve tuaj të dashur, gjërave dhe aktiviteteve që ju pëlqejnë. Mos lejoni askënd që nuk ia vlen mundimi, t’ju pengojë në këtë.

SHIGJETARI (22.11 – 21.12)

Puna: Tregohuni të kujdesshëm në sipërmarrjet e biznesit, por edhe në ruajtjen e një atmosfere të përshtatshme kolegjiale – mund të ndodhë që marrëdhëniet të ndërlikohen, ndaj investoni aftësinë tuaj për të analizuar dhe gjetur zgjidhje, përpara se të shfaqen konflikte. Aftësia juaj për të rrëshqitur dhe dalë nga situata me hir dhe lehtësi do të jetë bileta juaj drejt suksesit.

Shëndeti: Jeni plot energji, ndaj keni nevojë për “shkarkim” të rregullt, ndaj fokusojeni tepricën tek aktivitetet fizike, ushtrimet dhe kalimi i kohës në natyrë.

Dashuria: Nëse ka pasur një debat me partnerin, do të gjeni një mënyrë për t’u pajtuar. Kontrolloni emocionet tuaja dhe shmangni njohjet e reja, sepse ato mund të tronditin një marrëdhënie tashmë të lëkundur. Energjitë aktuale planetare do t’ju bëjnë më të durueshëm. Ndryshimet që mund të ndodhin me konfigurimin aktual qiellor mund të jenë shumë të thella. Besueshmëria dhe ndjeshmëria ndaj ndikimit mund të jetë arsyeja që ju të hiqni dorë nga parimet tuaja dhe të dështoni në atë që keni planifikuar. Shigjetarët e lirë – mund t’i keni lënduar ndjenjat e dikujt pa qëllim dhe mendim, ndaj do ta kuptoni në mënyrë të pakëndshme. Mendoni para se të thoni diçka në mbrojtje.

BRICJAPI (22.12 – 20.01)

Puna: Nuk do t’u bëni përshtypje të mirë kolegëve nëse silleni si punëtor që dëshiron të marrë përsipër detyrat e tyre. Idetë tuaja do të mbështeten nëse i sillni për diskutim në mënyrë taktike dhe jo shumë këmbëngulëse. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të rrezikoni. Yjet ju japin besimin për të bërë plane më të mëdha në të ardhmen. Mos e lini veten të frenohet dhe mos shkoni kundër parimeve tuaja.

Shëndeti: Në këtë periudhë mos e neglizhoni intuitën tuaj, dëgjoni trupin, ndjenjat dhe mendjen, harmonizojeni sjelljen me nevojat tuaja të thella.

Dashuria: Nëse jeni në kontrollin e një lidhjeje pasionante dhe shumë intensive, prisni që kjo të jetë një periudhë kur të dy do të shijoni shoqërinë e njëri-tjetrit. Energjia e planetit sjell një ndjenjë eksitimi dhe gjithashtu dëshirën për të marrë rreziqe. Mos harroni se është mirë të ndaloni herë pas here dhe të mendoni për atë që po ndodh. Bricjapët e lirë – jeni gati të bëni gjithçka që duhet për të bërë ndryshimet e duhura dhe për të marrë një vendim se çfarë të bëni më pas me personin që ju pëlqen. Lejojini vetes që gjërat të ndodhin.

UJORI (21.01 – 18.02)

Puna: Mos rrezikoni kur kapërceni problemet, sepse mund të përkeqësoni marrëdhëniet në rrethet e biznesit në të cilat ndodheni. Një periudhë sfiduese është përpara jush, ndaj përgatituni të jeni të duruar dhe të mos dorëzoheni. Të gjitha llojet e pengesave do të shfaqen në rrugën tuaj dhe qëllimet do të jenë të paarritshme, por kjo është një periudhë kalimtare.

Shëndeti: Çrregullime sezonale, probleme me frymëmarrjen, alergji – jeni të ndjeshëm ndaj mjedisit dhe motit, ndaj reagoni me dhunë, kryesisht me lëkurën dhe mukozën.

Dashuria: Jeni plot ide, por horoskopi ju këshillon të mos nxitoni me idetë dhe të mos e rëndoni partnerin, sepse renditja e planetëve nuk është më e përshtatshmja në këtë moment. Ata prej jush që janë të qetë, mirënjohës për atë që keni arritur dhe nuk krijoni konflikte do të mbeteni të kënaqur me veten. Bëni plane të përbashkëta në përputhje me prioritetet. Për Ujorët e lirë – dera e dashurisë është e hapur – keni shumë mundësi për flirtim, aventura, për t’u dashuruar dhe më e rëndësishmja është komunikimi i këndshëm, i hapur, për të cilin jeni gati më shumë se më parë.

PESHQIT (21.01 – 18.02)

Puna: Nëse hezitoni, do të rrisni kohën e nevojshme për të përfunduar detyrat dhe do të krijoni probleme me kolegët. Energjia është ideale për të filluar përsëri me zgjidhjen e një problemi të vjetër dhe do të gjeni sukses kur të gjeni një zgjidhje të re. Jeni të paduruar dhe mendoni për gjëra të parëndësishme, ndaj gabimet janë të mundshme. Periudha është e tensionuar, por gjithsesi ju lejon të merrni parasysh atë që keni planifikuar për një kohë të gjatë.

Shëndeti: Rritja e ndjeshmërisë dhe reaksione të mundshme alergjike. Mundohuni të stabilizoni veten duke rregulluar rutinën tuaj të përditshme dhe duke eliminuar disa zakone të këqija.

Dashuria: Marrëdhëniet tuaja do të jenë premtuese dhe harmonike, sepse Afërdita është në harmoni me Mërkurin, i cili siç e dini është planeti i komunikimit. Shtrirja planetare ju inkurajon të shprehni se si ndiheni dhe nëse keni shtypur disa emocione, mund të zbuloni se nuk mund t’i mbani ato as për një moment. Durimi dhe këmbëngulja juaj do të vihen në provë. Peshqit e lirë – ndjenjat tuaja mund t’ju bëjnë të shtrembëroni realitetin dhe të mos vini re atë që është e dukshme – ai person nuk është për ju dhe do të zhgënjeheni e lëndoheni. /Telegrafi/