LAJMI I FUNDIT:

Horoskopi javor për periudhën nga 13 – 20 mars

Horoskopi javor për periudhën nga 13 – 20 mars

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Reklama

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03 – 20.04)

Puna: Tregohuni të durueshëm me kolegët dhe përpiquni të bëni kompromis. Mbroni interesat tuaja pa qenë agresiv. Energjitë aktuale planetare ju japin një ndjenjë stabiliteti dhe sigurie në lidhje me planet tuaja të fundit. Ndoshta duhet të konsideroni të investoni të paktën disa nga paratë tuaja për stabilitetin e ardhshëm. Çlironi veten nga një mjedis toksik duke bërë një bisedë të hapur.

Shëndeti: Natyra juaj e ndjeshme reagon ndaj çdo gjëje gjatë kësaj periudhe, ndaj përkushtohuni në ruajtjen e ekuilibrit mendor, emocional dhe fizik.

Dashuria: Kjo kohë mund t’ju duket shqetësuese për sa i përket dashurisë dhe romancës, por mos u shqetësoni – nuk do të ketë surpriza të këqija… Gjëra të mira do të ndodhin, ndaj shijoni atë që po vjen, sepse ka shumë të tjera për të ardhur. Shmangni njohjet e reja për të mos vënë në pikëpyetje një marrëdhënie të qëndrueshme. Deshët e lirë – energjia aktuale astrale ju inkurajon të mendoni për të ardhmen tuaj. Ndryshimi dhe transformimi mund të duken si koncepte disi të frikshme dhe të pasigurta, por ato gjithashtu mund të fillojnë një fazë të re në jetën tuaj. Ai që nuk rrezikon, nuk fiton.

DEMI (21.04. – 21.05)

Puna: Mos i ekzagjeroni pretendimet tuaja në punë dhe merrni seriozisht detyrat e reja. Lajm i mirë është se gjatë kësaj periudhe ju jeni të ekuilibruar dhe sillni një ndjenjë stabiliteti dhe harmonie – si brenda vetes ashtu edhe në mjedisin tuaj të biznesit. Lëvdojini kolegët tuaj për përpjekjet e tyre – ju kurrë nuk e dini se sa do të thotë për ta në një moment. Duhet të lini intuitën tuaj të udhëheqë rrugën dhe do të keni sukses.

Shëndeti: Çekuilibër i mundshëm i përkohshëm hormonal, i shkaktuar nga një fluks i energjisë së pazakontë emocionale, i shoqëruar me pagjumësi ose nervozizëm dhe dhimbje koke. Kujdesuni për dietën tuaj dhe forconi imunitetin tuaj.

Dashuria: Përgatituni për vështirësi personale të papritura, por që kapërcehen lehtësisht dhe kërkoni mbështetje në krahët e partnerit tuaj. Ndikimet qiellore do t’ju ndihmojnë të përqendroni vëmendjen tuaj në ndjenjat tuaja. Së shpejti do t’ju zbulohen horizonte të reja, veçanërisht në aspektin e dashurisë, kështu që do të mësoni të jeni më tolerantë dhe mirënjohës për gjithçka që keni dhe keni ndërtuar. Demat e lirë, nëse vini re flamuj të kuq që në fillim të një dashurie, mendoni nëse është në interesin tuaj më të mirë të vazhdoni marrëdhënien, pasi ato vetëm intensifikohen me kalimin e kohës. Mos ikni nga realiteti dhe ja bëni të qartë vetes se çfarë prisni nga një marrëdhënie e re.

BINJAKËT (22.05 – 21.06)

Puna: Momenti është i pafavorshëm për udhëtime zyrtare dhe nënshkrime kontratash. Çelësi i prosperitetit është ndërgjegjja juaj. Gjatë kësaj periudhe, jeni plotësisht të ndjeshëm ndaj ndjenjave tuaja, të cilat mund të shkaktojnë tension të brendshëm për shkak të vëllimit më të madh të punëve, por organizohuni dhe në fillim të ditës përfundoni fillimisht detyrat më të vështira, pastaj fokusohuni në detyra më të vogla. Jeni në humor për një diskutim serioz për planet dhe detyrimet e ardhshme.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe jeni të shëndetshëm dhe në këtë moment shqetësimi i tepërt është ai që mund t’ju prishë stabilitetin. Meditoni për të qetësuar frikën e mendjes.

Dashuria: Binjakët e lirë – mos nxitoni për asgjë që nuk keni vërtetuar, marrëdhënia zhvillohet gradualisht dhe duhet të bazohet në biseda të sinqerta, gjë që është jetike. Nuk duhet të nxitoni gjatë gjithë kohës, ju lejohet të ngadalësoni dhe të jeni të duruar. Binjakët në lidhje – së shpejti do të keni një rritje shtesë të besimit, gjë që ju bën mjaft të gëzuar dhe tërheq një partner në praninë e të cilit jeni vërtet të relaksuar. Lëvizjet planetare ju inkurajojnë të organizoni një udhëtim së bashku – mund të jetë një pushim aktiv ose ai në të cilin do të këndelleni plotësisht; në çdo rast do të shtojë për të thelluar marrëdhënien tuaj.

GAFORRJA (22.06 – 22.07)

Puna: Do të kënaqeni me fitime të papritura, sepse një punë e mbaruar prej kohësh që keni harruar do t’ju sjellë rezultate të shkëlqyera. Vlerësimi i sjelljes së të tjerëve dhe sjelljeve tuaja do t’ju mbrojë nga gabimet, përndryshe humori juaj i keq do t’ju shkaktojë humbje financiare. Komunikimet në punë po ju shkojnë shumë mirë, veçanërisht kur bëhet fjalë për bisedat telefonike dhe video-kontaktet.

Shëndeti: Keni nevojë të lëvizni më shumë. Ju ndiheni të shtrënguar, prandaj jini kreativ në idenë e aktiviteteve që do t’ju sjellin lehtësim. Mund të keni pagjumësi dhe dhimbje koke.

Dashuria: Koha mund të jetë mjaft e përshtatshme për dashurinë pasi ju mbështet ndikimi i favorshëm i Jupiterit dhe, nëse jeni beqarë, ka shumë mundësi që të takoni një person interesant dhe të ndjeni një tërheqje të parezistueshme. Nëse keni pasur disa turbulenca, stabilizoni marrëdhënien tuaj me partnerin. Bëjeni hap pas hapi dhe jini të durueshëm. Ata që janë të qetë dhe nuk krijojnë konflikte do të jenë të kënaqur me veten e tyre. Mos shikoni se si ishin gjërat dhe analizoni atë që keni me partnerin tuaj tani, dhe më pas mendoni se çfarë doni të bëni me të ardhmen tuaj. Mbani një humor dhe qëndrim të mirë, pavarësisht problemeve.

LUANI (23.07 – 22.08)

Puna: Mund të habiteni nga gabimet në vendin e punës dhe nëse detyra juaj është t’i rregulloni ato, mos u zemëroni, por zgjidhni problemet shpejt që të mos krijohen. Mund ta keni të vështirë të krijoni ndonjë entuziazëm për atë që ju pret gjatë kësaj periudhe. Një lloj parash bonus do t’ju motivojë të këmbëngulni në gjithçka, kështu që bisedoni me eprorët tuaj nëse një rritje e pagave është e sigurt. Nëse mund të ndryshoni pak këndvështrimin tuaj, mund të shihni një pamje shumë të ndryshme – atë që ju përshtatet më shumë.

Shëndeti: Ndiheni mirë, edhe pse shpina dhe kyçet janë pika të dobëta gjatë kësaj periudhe. Nëse ushtroni – bëni ushtrime shtrirjeje, në vend të atyre që stresojnë muskujt dhe kërkojnë më shumë përpjekje.

Dashuria: Rreshtimi planetar sjell humor dhe energji pozitive, ndaj nëse keni diçka që dëshironi t’i thoni partnerit, kjo është një kohë e mirë për ta bërë atë, sepse do të jeni në gjendje të komunikoni në mënyrë të tillë që të përcillni mesazhin pa pasur nevojë të përdorni metoda të fshehta. Luanët e lirë – do të ndjeni valën e fuqisë dhe ajo që ju nevojitet tani më shumë se kurrë më parë është qetësia dhe durimi. Dëshira juaj për t’u dalluar ndonjëherë do të tërheqë një person interesant, i cili do të qëndrojë pranë nëse i kushtoni vëmendje, në vend që t’i kushtoni vazhdimisht vetes.

VIRGJËRESHA (23.07 – 22.08)

Puna: Është koha të provoni se jeni një partner i vërtetë biznesi tek i cili mund të mbështeten kolegët tuaj. Kryeni biseda me një ton të qetë dhe emocione të përmbajtura, mos lejoni që nervozizmi t’ju kapërcejë. Shtyni vendimet e rëndësishme nëse jeni të hutuar, të paduruar dhe të pasigurt për korrektësinë e tyre. Ka disa ndryshime që mund t’ju pengojnë të përballeni me detyra të reja, pavarësisht besimit tuaj.

Shëndeti: Ndjeni një fluks energjie emocionale dhe jetike dhe jeni mjaft të qëndrueshëm. Rritni aktivitetin fizik nëse është e mundur dhe përpiquni të flini mjaftueshëm, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Ndiheni mirë në praninë e partnerit – të këndshëm, të përmbushur dhe nuk ju intereson se si do të dukeni në një moment të caktuar apo çfarë do të thoni. Mbani një marrëdhënie të tillë, përkushtohuni me njëri-tjetrin dhe bëni gjërat që doni, si dhe ato që nuk i keni provuar, por gjithmonë keni dashur. Virgjëreshat e lira – mbusheni veten me optimizëm, edhe pse prej kohësh jeni vetëm. Nuk ju pëlqen të mbani dikë në këtë pikë, dhe kjo është shumë mirë. Në vend të kësaj, përkushtojuni vetes dhe gjithçkaje që doni dhe kur të vijë momenti i duhur – kthehuni në lojë. Deri atëherë, mos u tundoni për të hyrë në aventura të pamatura.

PESHORJA (23.09 – 22.10)

Puna: Në punë, merrni përsipër një detyrë specifike, por kërkuese nëse doni të demonstroni aftësitë tuaja. Mos krijoni probleme për shkak të mosgatishmërisë suaj për të treguar përmbajtje dhe për t’i shprehur ndjenjat tuaja njerëzve ziliqarë. Tani jeni në një rrugë krejtësisht të re që do t’ju çojë drejt suksesit, nëse bëni lojën ashtu siç duhet. Kjo është një kohë për të marrë parasysh aspektet më praktike dhe materialiste të ekzistencës suaj të përditshme dhe kjo do t’ju ndihmojë të fitoni një ndjenjë perspektive, e cila mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet.

Shëndeti: Jeni të ndjeshëm gjatë kësaj periudhe, ndaj kujdesuni më shumë për veten. Aktivohuni fizikisht në mënyrën më të mundshme dhe kanalizoni ndjenjat impulsive përmes ushtrimeve.

Dashuria: Peshoret e lira – shanset për një takim fatal rriten nëse nuk qëndroni në një vend, por udhëtoni dhe takoni njerëz të rinj, të hapur ndaj ideve dhe përvojave të reja. Hiqni dorë nga dëshira për të dalë përpara njerëzve që nuk u interesojnë. Peshoret në lidhje – shtrirja e planeteve mund të shkaktojë një sërë emocionesh, ndaj mund të jetë më mirë të qetësoheni dhe ta shikoni situatën anash dhe më pas të flisni për gjithçka me partnerin tuaj. Një analizë e vogël jep njohuri magjepsëse. Lërini vetëm ata tek të cilët mund të mbështeteni të dinë për dëshirat dhe planet tuaja intime. Dëgjoni këshillat që e dini se do t’ju sjellin dobi.

AKREPI (23.10. – 22.11)

Puna: Nëse mendoni se është në favorin tuaj dhe se do të kurseni forcat tuaja, ndryshoni mënyrën e punës. Emocionet tuaja mund t’ju pengojnë të perceptoni saktë bisedat, kështu që përpiquni të lini arsyen të mbizotërojë. Mos u përpiqni për sukses përmes ndryshimeve të papritura. Me shtrirjen aktuale planetare, çështjet financiare mund t’ju shkaktojnë disa probleme. Mos u dorëzoni para propozimeve të pamenduara.

Shëndeti: Jeni plot energji nervore dhe duhet ta largoni atë nëpërmjet aktivitetit të rëndë fizik. Bëni ushtrime në shtëpi nëse nuk keni mundësi të dilni në natyrë.

Dashuria: Aspiratat dhe dëshirat tuaja janë të mëdha, bëheni kërkues ndaj partnerit, gjë që rrezikon ta bëjë inekzistente lidhjen, e cila mund të jetë e sinqertë dhe e qëndrueshme. Lëvizjet tuaja nuk do të priten mirë nëse nuk i konsideroni ato paraprakisht. Rreshtimi planetar ofron një mundësi për të njohur partnerin tuaj më thellë dhe për të gjetur harmoninë emocionale. Akrepat e lirë – pavarësisht nëse dikush afër jush i miraton apo jo planet tuaja, kjo nuk duhet t’ju pengojë t’i çoni deri në fund. Ju vareni nga intuita juaj, e cila do t’ju nxisë për veprimet e duhura në çdo situatë.

SHIGJETARI (22.11 – 21.12)

Puna: Mos ndërmerrni rreziqe, për momentin nuk do t’ju ndihmojë qasja jo standarde për zgjidhjen e problemeve të biznesit. Këshillat e pasakta mund të ndikojnë në takimet dhe bisedat tuaja nëse besoni gjithçka pa e konsideruar më parë. Qëllimet financiare dhe ëndrrat që keni kërkojnë fokus, ndaj angazhohuni për to me një analizë të detajuar.

Shëndeti: Pavarësisht të gjitha sfidave, ndiheni mirë dhe jeni në gjendje të ruani ekuilibrin. Mos lejoni që periudhat e herëpashershme të frikës dhe ankthit t’ju demoralizojnë.

Dashuria: Nëse keni mundësi të keni një lidhje, mendoni nëse ajo do të zgjidhë ndonjë gjë tjetër përveç emocioneve aktuale. Mos e tundoni fatin me përpjekje të pamatura për shkak të padurimit tuaj, përkundrazi merrni kohë për të vlerësuar me qetësi situatën. Është e rrallë që njerëzit të pajtohen për shkak të tradhtisë bashkëshortore. Shigjetarët e lirë – dikush po ju shkakton lloj-lloj emocionesh dhe yjet po ju thonë të veproni. Nuk do të humbisni asgjë nëse sugjeroni të dilni për një pije me partnerin tuaj. Nga ana tjetër, periudha është e favorshme për të shkuar në një udhëtim me miqtë, ndaj mos e kundërshtoni këtë iniciativë.

BRICJAPI (22.12 – 20.01)

Puna: Planetët thonë se nuk bëni asnjë ndryshim në jetën tuaj profesionale gjatë kësaj periudhe. Edhe pse hasni vështirësi në arritjen e suksesit të ëndrrave tuaja, mos ndërmerrni asnjë aktivitet të ri nën ndikimin e emocioneve. Në periudhën e ardhshme mund të përballeni me armiq të cilët kanë vendosur si synim t’ju prishin planet. Analizoni fjalët e kolegëve për të parandaluar një tjetër zhgënjim. Ju pret një udhëtim pune që do të nxitë një aktivitet shumë të vazhdueshëm.

Shëndeti: Puna me veten sjell rezultate – në situata specifike, më në fund mund të shihni modelet që ju pengojnë dhe t’i refuzoni me vetëdije. Ndjeni një fluks energjie, por edhe nervozizëm, ndaj dhimbjet e kokës janë të mundshme.

Dashuria: Përbërja planetare mund të shkaktojë një lloj konflikti midis jush dhe partnerit, kështu që nëse kjo ndodh – përpiquni të shikoni gjithçka në mënyrë racionale dhe ta ktheni të gjithë situatën në diçka pozitive dhe më të afërt. Ka mundësi që të jeni të tensionuar për shkak të problemeve familjare që po ju marrin kohën, ndaj e keni të vështirë të kontrolloni emocionet. Kokëfortësia mund t’ju pengojë të vlerësoni saktë situatën dhe mund të merrni shumë zhgënjime nëse nuk tregoni durim dhe vetëkontroll. Bricjapët e lirë – guxoni të konsideroni të gjitha opsionet e hapura për ju. Moti është i favorshëm për flirtim, argëtim dhe njohje të reja. Megjithatë, në çdo marrëdhënie, jini të përgjegjshëm, të moderuar dhe të përmbajtur.

UJORI (21.01 – 18.02)

Puna: Yjet ju paralajmërojnë se është më mirë të bëni durim për të shpëtuar veten nga dështimi. Tani është një kohë e mirë për të mbjellë farat e suksesit të ardhshëm, por mos harroni të ndaleni dhe të shpërbleheni për sa larg keni arritur. Gjeni një zgjidhje kompromisi në një mosmarrëveshje me kolegët në mënyrë që ata t’ju mbështesin kur të keni nevojë.

Shëndeti: Ndryshimi i motit ju bën të shqetësuar, mendimet filozofike dhe nevoja për të vepruar – ekuilibri shpirtëror dhe ruajtja e pozitivitetit është gjëja më e rëndësishme për shëndetin tuaj gjatë kësaj periudhe.

Dashuria: Ujorët e lirë – takimet shoqërore mund të jenë të këndshme – një bisedë e rastësishme me dikë për diçka të parëndësishme mund të bëhet mjaft e thellë, pasi mendoni se mes jush ka më shumë sesa të duket, gjë që ndoshta është e vërtetë. Kjo mund të tronditë emocionet tuaja, por rezultati do të jetë i mirë. Ujorët në lidhje – nëse keni pasur një debat, pajtohuni me partnerin dhe bëni durim. Nuk ka nevojë të ushqeni ndjenja negative nëse situata është e zgjidhshme. Ju mund t’i dorëzoheni plotësisht planeve dhe qëllimeve për të cilat keni vendosur të punoni, ose mund t’i zvarritni të gjitha duke u shqetësuar dhe duke analizuar tepër detajet – vendimi është i juaji.

PESHQIT (21.01 – 18.02)

Puna: Priten biseda të pakëndshme në punë. Rrugët tuaja janë të suksesshme nëse nuk jeni të ngarkuar me premtime të mëdha që nuk mund t’i përmbushni. Kryeni detyrat e rregullta tërësisht dhe me durim – pengesat shfaqen vazhdimisht, por ju jeni krijues dhe të shkathët, kështu që çdo angazhim në këtë periudhë është një sfidë për ju.

Shëndeti: Vuani nga energjia e tepërt, të cilën mund ta qetësoni në stërvitje dhe nëse nuk ju mjaftojnë ushtrimet, bëjeni në shtëpi; investoni energji në përpjekjet fizike dhe mund t’i shihni rezultatet.

Dashuria: Lëvizjet planetare mund të shkaktojnë një situatë ku ju dhe partneri juaj duhet të vendosni se cilin drejtim do të marrë marrëdhënia juaj. Jini të qetë në komunikim dhe mos e rëndoni atmosferën, por përgatituni edhe për keqkuptime që do t’ju zemërojnë. Analizoni arritjet tuaja jo vetëm për momentin, por edhe për të gjithë periudhën, eliminoni gabimet për të shmangur një rezultat negativ. Peshqit e lirë – nuk do të ndihen të vetmuar, pikërisht për shkak të rritjes së komunikimit – do të shihni sa njerëz të afërt keni dhe sa cilësore janë ato marrëdhënie. Jeni plot dashuri dhe thjesht prisni momentin për t’ia dhënë dikujt. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Prindërit këshillohen t’i mbajnë gjithmonë larg fëmijëve kapakët mbyllës të vaskës

Prindërit këshillohen t’i mbajnë gjithmonë larg fëmijëve kapakët mbyllës të vaskës

Këshilla Lifestyle
Janë katër shenja të horoskopit të cilëve u shkon roli i prindit më shumë se kujtdo tjetër

Janë katër shenja të horoskopit të cilëve u shkon roli i prindit më shumë se kujtdo tjetër

Astrologji
Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Lifestyle
Pija që konsiderohet e shëndetshme, mund të shkaktojë inflamacion dhe yndyrë në bark

Pija që konsiderohet e shëndetshme, mund të shkaktojë inflamacion dhe yndyrë në bark

Stil
Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kërshëri
Harrojeni Viagren, kjo vitaminë është çelësi për seks të mirë!

Harrojeni Viagren, kjo vitaminë është çelësi për seks të mirë!

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori