LAJMI I FUNDIT:

Horoskopi javor për periudhën nga 06 – 13 mars

Horoskopi javor për periudhën nga 06 – 13 mars

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Reklama

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03 – 20.04)

Puna: Nëse merreni me tregti, është shumë e sigurt që ju pret suksesi që nuk e prisnit. Mos nxitoni dhe mos lejoni shpërthime agresive vetëm për të vërtetuar korrektësinë e veprimeve tuaja. Mos kini frikë të vendosni para në një investim që mendoni se ia vlen. Qëndroni të qetë dhe të angazhuar, ndiqni të gjitha informacionet që kanë rëndësi për ju, por mos harroni ta kontrolloni.

Shëndeti: Planetët ju mbështesin dhe ju duhet vetëm të kujdeseni për veten, të mos anashkaloni vaktet, të bëni shëtitje dhe të flini mjaftueshëm.

Dashuria: Nëse jeni i martuar, do të përjetoni një rilindje në martesë dhe do të kënaqeni me shoqërimin, udhëtimet dhe përvojat e reja me bashkëshortin. Jini të sjellshëm, simpatikë dhe mos e humbisni mundësinë për të shprehur inovacionin dhe kreativitetin tuaj në propozimin e ideve. Ky cikël do t’ju japë mundësinë të analizoni thellësisht sjelljen e njerëzve të dashur, gjë që do t’ju sjellë përfitime të mëdha. Deshët e lirë – nëse është e mundur, mund të jetë më mirë të prisni derisa të qetësoheni pak nga marrëdhënia e mëparshme përpara se të hyni në lidhjen tjetër. Përkushtojuni vetes dhe të dashurit tuaj dhe bëni atë për të cilën nuk keni pasur kohë më parë. Tani është koha për të bërë ndryshime që do t’ju sjellin një avantazh të mirë dhe paqe mendore në muajt e ardhshëm.

DEMI (21.04. – 21.05)

Puna: Mund t’ju duhet të bëni durim me këdo që përpiqet t’ju provokojë. Jeni me sy të lidhur në sipërmarrje që nuk i keni vlerësuar plotësisht, ndaj rishikoni detajet. Nëse së shpejti keni planifikuar një takim të rëndësishëm biznesi, mund të mos shkojë krejtësisht sipas planit, ndaj përgatitni një plan B për çdo rast. Periudha është e favorshme për realizimin e sipërmarrjeve të lëna pas në të shkuarën.

Shëndeti: Jeni të vetmuar dhe tërhiqeni në veten tuaj, ndaj siguroni kushte për të menduar dhe çlodhur. Në këtë mënyrë do të riktheni energjinë që humbisni duke u marrë me gjëra që ju imponohen nga jashtë.

Dashuria: Ka ardhur periudha kur do të kënaqeni të qëndroni në shtëpi dhe të bëni biseda intime me të dashurin tuaj dhe të përjetoni momente emocionesh të thella. Jini të durueshëm me fqinjët tuaj dhe përpiquni të bëni kompromis – nëse mundeni. Është e mundur që të merrni lajme që kanë potencialin të ndryshojnë jetën tuaj mjaft dramatikisht. Demat e lirë – analizoni fjalët e të njohurve tuaj të rinj për të mos përjetuar një tjetër zhgënjim. Mos lejoni që ndjenjat aktuale të turbullojnë arsyen tuaj për të parë cilësitë e vërteta të të tjerëve. Nëse i keni premtuar dikujt një udhëtim për të cilin ndërkohë keni ndryshuar mendje – anuloni atë me kohë.

BINJAKËT (22.05 – 21.06)

Puna: Do të merrni propozime të reja biznesi dhe varet nga ju nëse do t’i pranoni. Në punë mund të përballeni me disa probleme, ndaj armatoseni me durim – zgjidhja është komunikimi i hapur. Ndryshimet janë të dobishme nëse nuk janë befasuese dhe nëse jeni gati për to. Horoskopi paralajmëron se planet tuaja mund të zhvillohen në mënyrë të papritur në këtë periudhë – për mirë apo për keq – varet nga ju. Mos refuzoni ndihmën.

Shëndeti: Yjet ju këshillojnë të relaksoheni në çdo mënyrë – lejoni vetes një orar ditor pak më të rehatshëm, humbisni një ditë ushtrimesh për hir të relaksimit dhe kënaqësisë pa veprim.

Dashuria: Binjakët e lirë – Plutoni mund të duket i paparashikueshëm, ndaj do t’ju duhet më shumë forcë dhe paramendim për ta përdorur energjinë e tij në avantazhin tuaj dhe për ta renditur në drejtimin e dëshiruar; do t’ju duhet të ndryshoni mënyrën se si mendoni për dashurinë dhe të vendosni rregulla të reja personale. Binjakët në lidhje – tani është një kohë e mirë për të ngadalësuar kërkesat tuaja ndaj partnerit dhe për ta lënë situatën të zhvillohet pa presion. Nuk duhet të kontrolloni çdo aspekt të marrëdhënies, thjesht lëreni të marrë frymë. Jeni larg harmonisë që po përpiqeni ta arrini furishëm prej ditësh. Ndikimet astrale ju inkurajojnë të mendoni për mënyra të reja për të zgjidhur problemet tuaja.

GAFORRJA (22.06 – 22.07)

Puna: Mos u zemëroni sepse është shumë e sigurt që do të keni ngritje page dhe promovim në punë. Tani jeni në një rrugë krejtësisht të re që të çon drejt suksesit dhe njohurive të reja. Ndaloni së menduari se si ka qenë dikur, por analizoni sa keni tani dhe më pas mendoni se çfarë doni të bëni me të ardhmen tuaj. Periudha është e mbushur me plane dhe shpresa të reja.

Shëndeti: Ndiheni mirë. Keni energji të mjaftueshme për të gjitha sfidat, por ruajeni atë me lëvizje dhe pushim të rregullt, si dhe me marrjen e duhur të ushqimeve të shëndetshme për të forcuar sistemin imunitar.

Dashuria: Ndoshta jeta juaj po bëhet e trazuar, sepse do të keni mundësi për aventura, romancë dhe aventura të paparashikueshme. Me Venerën në krah do të bëheni joshës dhe nuk do ta keni të vështirë të jeni simpatik për bashkëshortin/partnerin apo nëse dikush interesohet për ju. Gjithmonë mund ta surprizoni partnerin tuaj pa arsye me një gjest të bukur, diçka e pazakontë që e dini se do t’i pëlqejë. Gaforret e lira – mund të merrni një vendim nëse do të vazhdoni të investoni në një marrëdhënie që fillimisht ishte premtuese, por nëse mendoni se ende nuk është ajo që dëshironi – është mirë të jeni të sinqertë me veten dhe palën tjetër.

LUANI (23.07 – 22.08)

Puna: Duhet të jeni më sistematik dhe më këmbëngulës në mënyrë që të keni sukses. Do ta gjeni veten të rrethuar nga njerëz interesantë e me ndikim që duan të jenë të dobishëm për ju dhe të mbështesin planet dhe projektet tuaja. Ndryshimet që planifikoni duhet të jenë të menduara mirë. Shpërndani pikat tuaja të forta në lidhje me përgjegjësitë dhe prioritetet – konsolidoni pozicionin tuaj në vend që të përpiqeni për prova dhe sukses më të madh.

Shëndeti: Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të shkuar në palestër ku mund të shprehni disponimin tuaj dhe të bëni sa më shumë ushtrime.

Dashuria: Luanët e lirë – do të jeni shumë të suksesshëm në dashuri gjatë kësaj periudhe – do të ndjeni interesimin e njerëzve tërheqës nga mjedisi juaj ose do të përjetoni më shumë kënaqësi dashurie dhe ngjarje të gëzueshme. Megjithatë, nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç prisni me disa njerëz, energjitë aktuale planetare do t’ju bëjnë më të durueshëm. Luanët në lidhje – tregohuni të kujdesshëm kur komunikoni me partnerin sepse mund ta lëndoni pa ditur ndjenjat e tij, gjë që mund ta ketë të vështirë t’ju falë. Duhet të shtyni diskutimin e vendimeve të rëndësishme dhe fillimin e ndryshimeve, sepse tani nuk është koha. Mos u tundoni për të hyrë në aventura të pamatura.

VIRGJËRESHA (23.07 – 22.08)

Puna: Shtyni takimet dhe bisedat e biznesit sepse nuk do të jeni mjaft të përqendruar dhe mund të bëni një gabim, pra të bëni një premtim që nuk mund ta përmbushni. Suksesi i pritur mund të kthehet në zhgënjim nëse nuk jeni të kujdesshëm. Shkoni në një udhëtim pune vetëm nëse jeni të sigurt se do t’i arrini qëllimet tuaja. Duhet të mbroni veten nga sipërmarrjet e rrezikshme për të shmangur humbjet financiare.

Shëndeti: Mund të keni shqetësime të stomakut dhe çrregullime të tretjes gjatë kësaj periudhe. Mundohuni të relaksoheni ose të mundni stresin tuaj përmes një aktiviteti që ju mban të zënë, ndërsa nuk ka lidhje me punën.

Dashuria: Për ju kjo periudhë do të jetë e paharrueshme, dinamike dhe plot ngjarje, gjë që mund të tregojë ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj të dashurisë. Do të ndjeni një rritje të fuqisë – për plane dhe sipërmarrje të reja me partnerin, ndaj shfrytëzojeni periudhën për gjëra që nuk i keni provuar më parë – këtu nuk nënkuptojmë vetëm seksin, por edhe aventurat që mund të vazhdoni për sa i përket udhëtime dhe aktivitete në natyrë. Virgjëreshat e lira – jeni të padurueshëm për të nisur diçka të re, por duhet të “shfajësojeni” pak, sepse nuk mund ta detyroni palën të bëjë atë që nuk dëshiron. Edhe pse mund të tundoheni për të bërë diçka drastike, shanset janë që do të adoptoni një qasje të arsyeshme dhe gradualisht do të bëni ndryshime në jetën tuaj të dashurisë.

PESHORJA (23.09 – 22.10)

Puna: Janë të mundshme oferta të reja biznesi që mund të jenë të dobishme për ju dhe që do t’ju ndihmojnë të përmbushni me sukses detyrimet. Mbani në mend se në këtë pikë, komunikimi me kolegët dhe bashkëpunëtorët është një pjesë kyçe e suksesit tuaj. Do të mësoni shumë kur të jeni të duruar, të qetë sepse do t’ju lejojë t’i kushtoni më shumë vëmendje çdo projekti të ri. Mos u mburr për të ardhurat tuaja.

Shëndeti: Mendoni, pyesni veten dhe relaksohuni – mos merrni asgjë drastike në asnjë plan të jetës, por kënaquni me pushim të thellë.

Dashuria: Peshoret e lira – mos nxitoni për asgjë shumë shpejt. Një marrëdhënie që zhvillohet gradualisht mund të jetë e përsosur, sepse do të jeni në gjendje të komunikoni me ndershmëri, gjë që është jetike për çdo marrëdhënie të qëndrueshme. Nëse jeni të durueshëm, gjithçka do të jetë mirë. Peshoret në lidhje – tani ju preferoni vetminë duke u dhënë pas vetë-analizës ose duke bërë detyra të përditshme pa shpërqendrime të jashtme. Nëse keni nevojë të tërhiqeni për një kohë, tregojini partnerit tuaj, por në mënyrën më delikate dhe bëjeni të qartë se keni vërtet nevojë për të. Keni shumë energji të mbyllur brenda jush dhe duhet ta hiqni qafe në mënyrën më të mirë që mundeni. Mendoni më shumë për veprimet tuaja për të shmangur zhgënjimin.

AKREPI (23.10. – 22.11)

Puna: Mos organizoni takime dhe diskutime biznesi, sepse hezitoni të komunikoni dhe rrezikoni dështimin. Momenti ju lejon të takoni njerëz me të cilët mund të arrini një triumf të papritur. Ju kënaqeni me suksesin, por është mirë të vlerësoni situatën në të cilën ndodheni. Jini të hapur ndaj sugjerimeve të reja.

Shëndeti: Çekuilibër i mundshëm i përkohshëm hormonal dhe shqetësime të vogla shëndetësore – qëndroni në rutinën tuaj të përditshme dhe nëse ndjeni mungesë energjie, pushoni, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Duhet të mësoni të jeni tolerantë në dashuri, sepse nëse prisni që partneri juaj të luajë gjithmonë sipas rregullave tuaja – nuk do të zgjasë shumë. Tani është koha për të ngadalësuar dhe për të qenë më i durueshëm dhe i vëmendshëm ndaj nevojave të tij. Surprizojeni atë me diçka që e dini se i pëlqen, do të shihni se si e vlerëson. Akrepat e lirë – së shpejti mund t’ju duhet t’i tregoni një miku se si ndiheni vërtet. Kërkoni njohje të reja, por bazoni kërkimin tuaj në ngjashmëri intelektuale. Qëndroni larg atyre që ju kanë zhgënjyer vazhdimisht.

SHIGJETARI (22.11 – 21.12)

Puna: Vështirësitë që ju shqetësojnë në vendin e punës i zgjidhni me vendosmërinë e duhur. Jeni të paduruar dhe mendoni për gjëra të parëndësishme, ndaj gabimet janë të mundshme. Kjo periudhë është veçanërisht e frytshme për njerëzit nga bota e artit dhe dizajnit, sepse do të marrin një ofertë që nuk duhet ta humbasin. Me siguri do të përfitoni nga bërja e planeve të punës për të ardhmen, dhe me energjinë aktuale planetare, sa më e detajuar aq më mirë.

Shëndeti: Gjeni një moment (më të mirë në mbrëmje) kur do të harroni plotësisht punën dhe do të relaksoheni në shoqërinë e njerëzve të afërt, ose përmes aktiviteteve dhe përmbajtjeve tuaja të preferuara.

Dashuria: Shigjetarët e lirë – ndikimi i fortë i planetëve do t’ju lejojë të hiqni dorë nga stereotipat, “rregullat” dhe gjërat që nuk duhet të bëni të vjetruara dhe ta shikoni botën e dashurisë me sy të ndryshëm. Ju mund të luani të gjitha llojet e lojërave për të provuar të mashtroni dikë për ndjenjat tuaja, por kjo nuk do të funksionojë në planin afatgjatë. Shigjetarët në lidhje – tregohuni të përmbajtur në shprehjen e ndjenjave, sepse do të jeni të tensionuar, nervozë dhe të prirur për thashetheme dhe grindje. Është më mirë të përqendroheni te vetja dhe të tërhiqeni, sesa të sulmoni partnerin pa asnjë arsye të vërtetë. Konfigurimi astral nënkupton që do t’ju duhet të kaloni pak kohë duke analizuar veprimet tuaja të së kaluarës.

BRICJAPI (22.12 – 20.01)

Puna: Suksesi varet nga ambienti juaj profesional dhe mënyra se si komunikoni. Vetëm me durim do të arrini të stabilizoni atë që keni arritur deri tani. Mos harroni të veproni nga besimi, jo nga frika, sepse vetëm kështu do të udhëhiqeni në rrugën e suksesit. Së shpejti do të provoni diçka të re dhe të ndryshme, e cila mund t’ju ofrojë përvoja të paçmueshme. Jini të kujdesshëm me sugjerimet për të cilat nuk jeni të sigurt.

Shëndeti: Keni nevojë për më shumë lëvizje dhe aktivitet – dhe pjesë më të vogla në pjatën tuaj. Disiplino veten, është një sfidë për ty.

Dashuria: Bricjapët e lirë – nëse jeni në kërkim të një lidhjeje romantike, atmosfera e dashurisë do të rifreskohet – do të fokusoheni më shumë te miqësia dhe rrethi shoqëror, të cilat do t’ju lejojnë të filloni një kapitull të ri me dikë nga mjedisi juaj. Bricjapët në lidhje – grindjet familjare mund t’ju prishin humorin. Bëni një vlerësim të hollësishëm të veprimeve dhe sjelljeve tuaja dhe qetësoni situatën nëse është në fuqinë tuaj. Konfigurimi planetar sjell shumë ide të mira, ndaj përdorni ato për sa i përket planeve të udhëtimit me partnerin tuaj. Ju pret një zhvillim pozitiv.

UJORI (21.01 – 18.02)

Puna: Mos huazoni para, sepse gjasat janë që nuk do t’i ktheni. Mos e shtyni atë që duhet bërë, luftoni ankthin dhe përballuni me detyrat që keni shtyrë. Janë të mundshme rezultate të këqija, nga të cilat duhet të merrni mësim.

Shëndeti: Jeni ringjallur dhe kjo do t’ju mbajë në këmbë gjatë kësaj periudhe, shqetësime të vogla, dhimbje koke dhe nervozizmi do të shfaqen herë pas here, por nuk do t’ju destabilizojnë.

Dashuria: Ujorët e lirë – vlerësoni me kujdes njohjet e reja nëse po mendoni t’i përfshini përgjithmonë në jetën tuaj. Mos prisni që zgjidhjet e shpejta të problemeve që lidhen me planet tuaja personale të vijnë lehtësisht. Mos ua ktheni shpinën parimeve tuaja. Ujorët në lidhje – duhet të flisni me partnerin për planet tuaja dhe të respektoni mendimin dhe sugjerimet e tij, në mënyrë që të shmangni mosmarrëveshjet serioze në marrëdhënie. Komunikimi i sinqertë pa bërë asnjë e shtënë është përgjigja për të gjitha paqartësitë.

PESHQIT (21.01 – 18.02)

Puna: Suksesi vjen me besim, stabilitet dhe këmbëngulje. Balanconi veten dhe veproni në mënyrë racionale, llogarisni me kujdes dhe bëni një diferencë. Jepini kolegëve tuaj një gjest të këndshëm – pa asnjë arsye, ua bëni të qartë se vlerësoni gjithçka që bëni së bashku. Nuk ka dyshim se do të sjellë një rezultat pozitiv.

Shëndeti: Sëmundje kronike kalimtare, reaksione të mundshme alergjike. Rritni aktivitetin fizik dhe marrjen e vitaminave dhe lëngjeve.

Dashuria: Shumë prej jush do të jenë të interesuar për psikologjinë – duke dashur të dinë sekretet e seksit të kundërt, do të ndani interesat tuaja me një të dashur për të eksploruar misterin e jetës dhe dashurisë së bashku. Mundohuni të jeni më të durueshëm, sepse nëse diçka shkon kundër dëshirës suaj, mërziteni dhe nervozoheni. Shpesh keni tendencë të harroni se impulsiviteti juaj ndonjëherë është i paarsyeshëm dhe traumatizues për të tjerët. Peshqit e lirë – aspekti aktual tregon se duhet të kaloni pak kohë duke planifikuar dhe marrë vendime të caktuara. Tani është më mirë të kuptoni sjelljen tuaj të keqe dhe të hiqni qafe shqetësimet. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Stil
Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Bëje vet
Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Astrologji
A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

Stil
Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Lifestyle
Kalo në kategori