LAJMI I FUNDIT:

Hasani: Idenë e ndarjes së Kosovës nuk e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama

Hasani: Idenë e ndarjes së Kosovës nuk e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se ideja e ndarjes së Kosovës nuk ka qenë e ish-presidentit Hashim Thaçit, por akuzon kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Reklama

“Idenë e ndarjes së Kosovës nuk e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama”, ka thënë Hasani në “Pressing” të T7.

Po ashtu, Hasnai thotë se ideja ka pasur qëllim edhe për t delegjitimuar Hashim Thaçi.

“Unë kam besu edhe sot besoj që ajo ide ka pas delegjitimin e Hashim Thaçit që kur të shkon në Speciale mos me ju dhimbtë kërkujt”, ka deklaruar Hasani.

Po ashtu ai ka folur edhe për takimin e Thaçit me presidentin rus, Vladimir Putin.

“Rama me Vu֛çiqin kanë besu që mundet me kriju një momentum, kështu ka ardhur edhe takimi i Thaçit me Putinin”.

Këto deklarata Hasani i ka dhënë teksa fliste për analizën e krye-akademikut, Mehmet Kraja i cili në emër Akademisë së Shkencave dhe Arteve publikoi një analizë që është kritikuar në opinion.

Hasani ka deklaruar po ashtu se pos përmbajtjes analiza nuk ka pasur as metodologji.

Në trend Lajme

Më shumë
Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Politikë
Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Lajme
Vdes Merita Mihovci, arkiktete në Komunën e Prishtinës

Vdes Merita Mihovci, arkiktete në Komunën e Prishtinës

Lajme
Kongresmeni Torres: Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht Kosovën

Kongresmeni Torres: Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht Kosovën

Lajme
Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Lajme
Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

Lajme
Kalo në kategori