LAJMI I FUNDIT:

Harta e Kosovës me kufijtë shtetëror shihet në paraqitjen e zëdhënësit të Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë  

Harta e Kosovës me kufijtë shtetëror shihet në paraqitjen e zëdhënësit të Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë  

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, Igor Konashenkov ka dhënë një deklarate lidhur me situatën në Ukrainë, ndërkaq në prapavijë dukej harta e Evropës, e ku Kosova shihet në kufijtë e saj shtetëror.

Reklama

Konashenkov ka folur për situatën në Ukrainë, ndërkaq në ditën e tretë të sulmeve u raportua se deri tani gati 200 ukrainas janë vrarë.

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, ka thënë se 35 persona u plagosën në përleshjet gjatë natës në Kiev.

Komisioni i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për refugjatët thotë se më shumë se 100 mijë njerëz janë zhvendosur brenda Ukrainës dhe të paktën 50 mijë kanë kaluar kufijtë ndërkombëtarë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja - adresa për trysni është Beogradi

Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja - adresa për trysni është Beogradi

Lajme
Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore - Serbinë mike

Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore - Serbinë mike

Lajme
Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Lajme
Tensionet në veri,

Tensionet në veri, "Vatra" i bën thirrje qeverisë së Kosovës të zbatojë kërkesat e Uashingtonit

Lajme
Sveçla: Simboli Z dhe pjesëtarë të grupit Wagner në protesta -dëshmi e origjinës së sulmeve nga kriminelët

Sveçla: Simboli Z dhe pjesëtarë të grupit Wagner në protesta -dëshmi e origjinës së sulmeve nga kriminelët

Lajme
Bislimi i reagon Vuçiqit pasi tha se Serbia i ka zbatuar të gjitha marrëveshjet: Propagandë e pastër

Bislimi i reagon Vuçiqit pasi tha se Serbia i ka zbatuar të gjitha marrëveshjet: Propagandë e pastër

Lajme
Kalo në kategori