LAJMI I FUNDIT:

Harrojeni pikën-G, ja ku fshihet kënaqësia

Harrojeni pikën-G, ja ku fshihet kënaqësia

Nuk ju nevojitet kurrfarë harte për të gjetur pikën-G të saj, kjo është mënyra që do t’ju ndihmojë që ta kënaqni!

Nuk jeni të detyruar më që të “kërkoni” pikën-G të saj që t’i krijoni kënaqësinë për të mos e harruar kurrë! – transmeton Telegrafi.


Nuk ekziston ndonjë pikë konkrete e cila është si “sustë magjike” për kënaqësinë e saj, por fjala është për zonën më të madhe erogjene, thotë një studim italian.

Hulumtuesit e kanë quajtur “kompleks klitouretrovagjinal”, që ka të bëjë me pjesën e parë të murit vagjinal (ana në drejtim të stomakut), kanalin urinar, gjëndrat parauretrale dhe me “rrënjën” e klitorisit.

Jo vetëm që stimulimi i kësaj pjese të trupit do t’i krijojë kënaqësi, por mund t’i ndihmojë edhe të përjetojë orgazëm vagjinal.

“Kemi zbuluar me ultrazë që me masturbim, i cili stimulon vetëm pjesën e jashtme të klitorisit, forcohet qarkullimin e gjakut vetëm në klitoris”, thekson Emmanuele Jannini, njëri ndër hulumtuesit.

“Mirëpo, stimulimi i brendshëm i cili arrihet gjatë penetrimit, nxit qarkullimin e gjakut në tërë kompleksin klitouretrovagjinal”.

Më e mirë se edhe pika G: Prekeni këtu dhe do ta çmendni nga kënaqësia!
Lexo po ashtu Më e mirë se edhe pika G: Prekeni këtu dhe do ta çmendni nga kënaqësia!

Në vend që gjithë vëmendjen tuaj ta orientoni në vetëm një pikë të trupit të saj, përqendrohuni në pjesën e parë të murit vagjinal.

Poza më e mirë e seksit për stimulim të kompleksit klitouretrovagjinal është kur femra është sipër, këshillon dr. Jannini. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Astrologji
Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Stil
Shumë prej jush e keni harxhuar zbutësin pa nevojë, ja sasia që duhet ta vendosni për të larë rrobat

Shumë prej jush e keni harxhuar zbutësin pa nevojë, ja sasia që duhet ta vendosni për të larë rrobat

A e dini se...
Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

A e dini se...
Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Lifestyle
Kalo në kategori