Kryeministri në detyrë, njëherësh kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, flet për herë të parë pas zgjedhjeve të mbajtura në vend, në emisionin ‘Debat Plus’ me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini në orën 20:30.

Haradinaj në këtë emision përballë analistëve Imer Mushkolaj, Astrit Gashi dhe Fidan Rama, tregon se pse humbi partia e tij dhe çka priste në zgjedhjet e 6 tetorit.

Po ashtu ai tregon se nga kush u tradhtua sa ishte në Qeveri.

Ish-shefi i Qeverisë ndër të tjera jep arsyet se pse dha dorëheqje nga posti i deputetit në Kuvendin e Kosovës.

Ndërsa për kryeministrin e ardhshëm, Albin Kurti, kreu i AAK-së, ka disa akuza të rënda.

Ndër temat e ndryshme, Haradinaj tregon se a do t’i jap Qeveria 32 milionë euro për “Bectel & Enka”.

Haradinaj përballë analistëve tregon kohën për liberalizimin e vizave duke dhënë një datë – kurse tregon se cili delegacion gjerman do ta vizitojë Kosovën javën tjetër.

Për këto dhe më shumë ndiqeni intervistën ekskluzive të Ramush Haradinajt./Telegrafi/