LAJMI I FUNDIT:

Haradinaj kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Ata ranë, por lanë trashëgim planet e lirisë

Haradinaj kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Ata ranë, por lanë trashëgim planet e lirisë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kujtuar vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës.

Reklama

Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se: “Ata ranë, por lanë trashëgim te mijëra të tjerë, planet e lirisë”.

Haradinaj ka thënë se 17 janari i vitit 1982, nuk ishte datë e vdekjes për ta, por dita e përjetësisë së tyre.

Postimi i plotë:

Ata gjithmonë na vranë në prita si qyqarët.

Në tentim për të vrarë përpjekjet për liri, të shuanin shkëndijat e kryengritjes që po afrohej, të pabesët qëlluan Jusuf Gërvallen, Kadri Zeken e Bardhosh Gërvallen.

Ata ranë, por lanë trashëgim te mijëra të tjerë, planet e lirisë.

Ata ishin vet arkitektët e saj.

17 janari i vitit 1982, nuk ishte datë e vdekjes për ta, por dita e përjetësisë së tyre.

Lavdi! /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla: Informatat nga inteligjenca flasin për më shumë terroristë të vrarë në Banjskë

Sveçla: Informatat nga inteligjenca flasin për më shumë terroristë të vrarë në Banjskë

Siguri
Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Drejtori i Policisë: Rreshteri Afrim Bunjaku humbi jetën nga shpërthimi i një mine të telekomanduar, shfaq pamjet

Siguri
Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Lajme
Hoxha: Në pronën e serbit të arrestuar në Jarinë, u gjet sasi municioni

Hoxha: Në pronën e serbit të arrestuar në Jarinë, u gjet sasi municioni

Lajme
Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terrorist kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Sveçla prezanton dëshmi të reja se si grupi terrorist kishte zhvilluar trajnime ushtarake në Serbi

Lajme
“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

“Interpelancë me Ramën”, Basha: Të sqarojë urgjentisht deklaratën për KFOR-in

Lajme
Kalo në kategori