Forcat e rendit në Shropshire të Anglisë, janë vënë në kërkim të dy hajnave që vodhën nga një e moshuar në supermarket.

Derisa njëri e pyeste 87-vjeçaren për disa mallra, tjetri iu afrua dhe ngadalë i nxjerri kuletën nga çanta, transmeton Telegrafi.

“Plaçkitës të pashpirt, që nuk kursejnë as një gjyshe që ecë me vështirësi”, ka qenë një nga komentet e shumta.

Rasti është përhapur me shpejtësi në internet, në përpjekje që të identifikohen keqbërësit. /Telegrafi/