LAJMI I FUNDIT:

Guti është përgjegjës për njërin ndër asistimet më të mira në histori të futbollit, atë pa shikuar fare

Guti është përgjegjës për njërin ndër asistimet më të mira në histori të futbollit, atë pa shikuar fare

Jose Maria Gutierrez Hernandez, i njohur më mirë si Guti, kishte cilësi të jashtëzakonshme dhe tifozët e Real Madridit e adhuronin.

Por, portieri Dani Aranzuba do të mbajë atë në mend gjatë gjithë jetës, posa t’i dëgjojë emrin, pasi në kohën kur ishte te Deportivo la Coruna kishte mbetur i befasuar nga ai.


Los Blancos ishin në një kundërsulm ndaj kundërshtarëve të tyre nga La Liga, derisa Guti ishte me topin përpara dhe kishte dalë vetëm me portier.

Por, spanjolli vendosi të mos gjuante në portë, duke dhuruar njërin ndër asistimet më të mira në histori të futbollit, atë pa shikuar fare.

Topi më pas kishte kaluar në këmbët e Benzemas që arriti të shënonte me lehtësi për rezultatin 3-0.

Guri kishte bërë mbi 400 paraqitje për madrilenët në 24 vite qëndrimi në Santiago Bernabeu gjersa gjithmonë ishte nënvlerësuar për cilësitë e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori