LAJMI I FUNDIT:

Grupi sportiv universitar i Kosovës në Konstanz

Grupi sportiv universitar i Kosovës në Konstanz

Pjesëmarrja e radhës për ekipin e futbollit te vogël të grupit universitar të Kosovës, ishte në turneun ndërkombëtar sportiv për studentë, EuroKonstantia 2016, që mbahet në Konstanz, Gjermani.

“Falënderim i veçantë shkon për portalin Telegrafi dhe bizneset që e përkrahën këtë iniciativë”, thuhet në një njoftim të ekipit.


Ekipi është perfaqësuar nga këta lojtarë:

*Shend Mulliqi

*Arbnor Krasniqi

*Arlind Krivaqa

*Alban Feta

Ndërkaq, është ndihmuar edhe nga lojtarë të tjerë që gjenden në Konstanz.

Ndeshjet e para në grupe ekipi përfaqësues i zhvilloi kundër: Zeugen Yeboahs (Gjermani), University of Milan (Itali) dhe IUBH Bad Honnef (Gjermani).

Skuadra nga Kosova ia doli të luante deri në gjysmëfinale, ku u eliminua.

futs

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori