LAJMI I FUNDIT:

Gruaja belge, që vrau pesë fëmijët e saj, me kërkesën e saj mbytet me injeksion vdekjeprurës

Gruaja belge, që vrau pesë fëmijët e saj, me kërkesën e saj mbytet me injeksion vdekjeprurës
Reklama

Një grua belge që vrau pesë fëmijët e saj u dënua me vdekje – me kërkesën e saj – 16 vjet pasi u preu fytin e djalit dhe katër vajzave të saj me një thikë kuzhine, tha avokati i saj.

Genevieve Lhermitte, 56 vjeç, vrau fëmijët e saj – të moshës 3 deri në 14 vjeç – më 28 shkurt të vitit 2007, në qytetin e Nivelles ndërsa babai i tyre ishte larg, raportoi bbc.


Ajo tentoi të bënte vetëvrasje në atë kohë duke goditur veten me thikë, por dështoi dhe thirri shërbimet e urgjencës.

Lhermitte u dënua me burgim të përjetshëm në dhjetor 2008 dhe u transferua në një spital psikiatrik në 2019.

Avokati i saj, Nicolas Cohen, tha se ajo vdiq nga eutanazia të martën – në 16 vjetorin e vrasjeve, sipas Sky News.

Nuk është e qartë se si ajo vdiq, por injeksioni vdekjeprurës është një prej metodave të zakonshme.

Lhermitte vdiq në spitalin Leonard de Vinci në Montigny-le-Tilleul, raportoi gazeta, duke cituar faqen belge të lajmeve Sudinfo. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Evropa
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

Evropa
Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Evropa
Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Evropa
Macron: Shkatërrimi i Hamasit do të merrte kohë 10 vjet

Macron: Shkatërrimi i Hamasit do të merrte kohë 10 vjet

Azia
Kalo në kategori