0Shares

Kosova ka pësuar humbje të thellë në para-kualifikueset e botërorit të basketbollit Kina 2019.

Basketbollistët tanë humbën me rezultat 76:50 kundër Estonisë, duke bërë që kjo e fundit të merr edhe primatin në Grupin C.

“Kanë luajtur mirë në mbrojtje, ndërsa në sulm e kanë pasur natën e tyre. Ishin shumë të saktë në gjuajtjet për tri pikë”, ka thënë Greenberg.

Trajneri ka pohuar se shpresojnë të rikuperohet dhe do të fitojmë ndaj Maqedonisë, i cili takim zhvillohet të shtunën (12 gusht) në Shkup.

Ndryshe, Estonia ka dy fitore, Kosova një fitore dhe po aq humbje ndërsa Maqedonia dy humbje në po aq takime. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)