LAJMI I FUNDIT:

Grabovci pendohet për votën që e dha për formimin e Speciales, thotë se është i gatshëm të kërkoj falje

Grabovci pendohet për votën që e dha për formimin e Speciales, thotë se është i gatshëm të kërkoj falje

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, është penduar për votën të cilën më 2015 e dha për formimin në Gjykatën Speciale.

Reklama

Grabovci madje thotë se është i gatshëm t’ju kërkojë falje të gjithë qytetarëve të Kosovës, për siç e quan ai të vetmin gabim të tij, votimin e Gjykatës Speciale.

“Po i bëj mbi 40 vite pandërprerë për vendin tim. Besoj se kam qenë ushtar i devotshëm i vendit tim”. Kjo padrejtësi është padrejtësia më e madhe që po bëhet. Duke pasur parasysh të gjitha këto, unë sot ndjejë veten të penduar pse kam besuar dhe e kam dhënë votën time. Dhe jam i gatshëm t’ju kërkoj falje të gjithë qytetarëve të Kosovës për të vetmin gabim në këto 40 vite”,ka deklaruar Grabovci në Klan Kosova.

Ndryshe, sot hetuesit e Speciales kanë arrestuar ish-zëdhënësin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi.

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Politikë
Spahiu: Çdo minut që Kosova nuk e largon Albinin, largohet me vite nga Perëndimi

Spahiu: Çdo minut që Kosova nuk e largon Albinin, largohet me vite nga Perëndimi

Lajme
Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Politikë
Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Lajme
Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Lajme
Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Siguri
Kalo në kategori