LAJMI I FUNDIT:

Google Pixel Watch do të marrë përditësime të Wear OS për të paktën 3 vjet, duke përfshirë edhe veçori të reja

Google Pixel Watch do të marrë përditësime të Wear OS për të paktën 3 vjet, duke përfshirë edhe veçori të reja

Si pjesë e prezantimit të Pixel Watch, Google ka dhënë detaje se pajisja Wear OS do të marrë përditësime për “të paktën” 3 vjet.

Reklama

Kjo periudhë fillon “që kur pajisja u bë e disponueshme për herë të parë në Google Store në SHBA”. Gjenerata e parë Pixel Watch do të marrë “përditësime të garantuara të softuerit të paktën” deri në tetor 2025, raporton 9to5google.

Google thotë se “përditësimet e softuerit përfshijnë përditësimet e sigurisë së Google Pixel Watch dhe mund të përfshijnë edhe veçori e përditësime të tjera të softuerit”, përcjell Telegrafi.

Me orët dhe “Përditësimet e garantuara të softuerit”, kompania nuk po bën dallimin e telefonit midis “Përditësimeve të garantuara të versionit Android” dhe “Përditësimeve të garantuara të sigurisë”.

Wear OS 3.5 bazohet në Android 11 dhe e kaluara do të sugjeronte se lansimi tjetër i madh i Wear OS është ndërtuar nga Android 13.

Megjithatë, shumica e përditësimeve në platformnën e orëve të mençura shpërndahen si aplikacione ose shërbime nëpërmjet Play Store. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
Fillojnë talljet dhe ironizimet në llogari të Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Fillojnë talljet dhe ironizimet në llogari të Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Teknologji
Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Teknologji
Adoleshenti që gjurmon aeroplanin e Muskut dhe Gates, hap një llogari për të ndjekur aeroplanët e oligarkëve

Adoleshenti që gjurmon aeroplanin e Muskut dhe Gates, hap një llogari për të ndjekur aeroplanët e oligarkëve

Teknologji
Jozyrtate – Specifikat e mahnitshme të Samsung Galaxy S8!

Jozyrtate – Specifikat e mahnitshme të Samsung Galaxy S8!

Teknologji
Kalo në kategori