LAJMI I FUNDIT:

Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Edicioni i kufizuar i Volkswagen Golf u shit me shpejtësi të lartë.

Reklama

Pas Golf R Performance dhe Golf R 20 Years, mbërriti Golf R 333, transmeton Telegrafi.

Numri simbolik në emër do të thotë se Volkswagen do të ofrojë saktësisht 333 njësi, por edhe se vetura do të ketë të njëjtin numër “kuajsh” nën kapak të motorit.

Kjo veturë u prezantuar më 31 maj dhe shitja e saj, e cila ka nisur të premten, më 2 qershor, ka përfunduar pas vetëm 8 minutash.

Në anën tjetër është bërë e ditur se dërgesat fillojnë në tetor. /Telegrafi/