Një person i në Viti, derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet se nga pakujdesia ka goditur viktimën femër K/Shqiptare-këmbësore duke i shkaktuar lëndime dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në Q.E. në Gjilan.

Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori. /Telegrafi/