Para disa ditësh ka ndodhur dy sulme të ndara me autobombë në afërsi të stadiumit Vodafone Arena të Stambollit në Turqi.

Si pasojë e kësaj kanë mbetur të vdekur 30 policë, të cilët ishin cak i terroristëve pas ndeshjes futbollistike mes Besiktasit dhe Bursasporit.

Momenti i shpërthimit në Stamboll ndodhi teksa gazetarët e Besiktasit ishin në transmetim të drejtpërdrejtë (Video) Momenti i shpërthimit në Stamboll ndodhi teksa gazetarët e Besiktasit ishin në transmetim të drejtpërdrejtë (Video)

E për nder të viktimave, në ndeshjen e mbrëmshme mes Fenerbahçes dhe Antalyasporit, gjyqtari kryesor Guneyt Cakir ka ftuar një pjesëtar të policisë të hedh shortin në mesfushë, transmeton Telegrafi.

Ky gjest i gjyqtarit ka bërë që të duartrokitet prej tifozëve në shkallët e stadiumit.

Ndryshe, Feneri ka pësuar humbje me rezultat minimal prej 1-0. /Telegrafi/

Reklama