Java e 28-të në Ipko Superligën e Kosovës ka rezervuar disa ndeshje mjaftë interesante.

Vëmendja më e madhe e adhuruesve të futbollit të Kosovës do të jetë në Gjilan, ku zhvillohet edhe kryendeshja e javës.

Gjilani do të jetë nikoqir i Prishtinës që po lufton për titullin e kampionit.

Dardan Çaka do ta gjykojë këtë sfidë derbi, së bashku me ndihmësit Besnik Morina dhe Fatmir Abrashi, ndërsa gjyqtar i katërt është Leutrim Mustafa.

Drenica do ta pres Llapin në ndeshjen tjetër të ditës së shtunë, në një takim që drejtohet nga Kreshnik Vula.

Ditën e diel kampioni në fuqi Drita pret Trepçën ’89, ndërsa KEK-u është nikoqir i Feronikelit.

Ndërkohë për të hënën zhvillohen dy ndeshje tjera, Liria – Ballkani dhe Ferizaj – Flamurtari. /Telegrafi/