LAJMI I FUNDIT:

Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Pas një incidenti në protestën “Serbia kundër dhunës” në Beograd, një shtetas amerikan është dënuar me 30 ditë burg, ndërsa një 22-vjeçar është dënuar me 15 ditë burgim.

Reklama

Kështu është bërë e ditur në një njoftim të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, sipas të cilëve policia ka dërguar në ambientet zyrtare një njëzet e dy vjeçar, i cili dyshohet se ka goditur me grushte një shtetas amerikan, në një shesh përballë Dhomës së Asamblesë Kombëtare.

Njerëz me maska e mbështetës të Putinit sulmojnë protestuesit në Beograd
Lexo po ashtu Njerëz me maska e mbështetës të Putinit sulmojnë protestuesit në Beograd

Por siç pretendojnë mediat serbe, shtetasi amerikan dyshohet se kishte provokuar më parë qytetarët që ndodheshin aty, përcjell Telegrafi.

Dhe siç bëhet e ditur më tej, pas konsultimit me prokurorinë kompetente, kundër njëzet e dy vjeçarit dhe një shtetasi amerikan, me banim të paregjistruar në Serbi, janë ngritur kallëzime për kundërvajtje për prishje të rendit dhe qetësisë publike.

Gjithashtu, ndaj shtetasit amerikan është ngritur kallëzim kundërvajtës për shkelje të ligjit për të huajt.

Me vendim të Gjykatës për Kundërvajtje në Beograd, shtetasi amerikan është dënuar me 30 ditë burg, ndërsa njëzet e dy vjeçari është dënuar me 15 ditë burgim, në të cilin është dërguar menjëherë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Sonda e NASA-s kthehet në tokë me mostra nga asteroidi pas misionit shtatë-vjeçar

Sonda e NASA-s kthehet në tokë me mostra nga asteroidi pas misionit shtatë-vjeçar

Botë
Kalo në kategori