LAJMI I FUNDIT:

Gjermania merr tri pikët e radhës dhe kalon grupin, Hungaria mbetet e fundit pa pikë

Gjermania merr tri pikët e radhës dhe kalon grupin, Hungaria mbetet e fundit pa pikë

Gjermania ka shënuar fitore ndaj Hungarisë me rezultat 2-0 në ndeshjen e dytë të Grupit A në Euro 2024. 

Gjermanët e nisën shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar në start me emra si Kai Havertz dhe Robert Andricht, por që nuk gjetën rrjetën.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 22-të, kur Ilkay Gundogan asistoi te Jamal Musiala, i cili shënoi për 1-0.


Hungaria tentoi të barazonte me disa raste, por që edhe një gol që e shënuan, u anulua për pozitë jashtë loje.

Në pjesën  e dytë, Gjermania arriti të shtojë epërsinë, në një rast që ishte paksa diskutabil për një goditje dënimi.

Ilkay Gundogan shënoi nga Brenda zonës për 2-0 me një goditje të saktë.

Edhe pse pas golit të dytë kishte raste, nuk kishte më gola, duke bërë që Gjermania të kalojë tutje.

Gjermania ka 6 pikë, ndërsa Hungaria mbetet pa pikë në fund. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori