LAJMI I FUNDIT:

Gjendja e sigurisë në vend është stabile, Musliu: Te qytetarët po vërehet panik, presidentja dhe kryeministri të dalin dhe të deklarohen

Gjendja e sigurisë në vend është stabile, Musliu: Te qytetarët po vërehet panik, presidentja dhe kryeministri të dalin dhe të deklarohen

Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Ganimete Musliu pas takimit të Komisionit me drejtorin e AKI-së, Petrit Ajeti tha se gjendja e sigurisë në vend është stabile dhe institucionet e sigurisë janë në krye të detyrës.

Musliu pas mbledhjes së Komisionit me drejtorin e AKI-së në një konferencë për media kërkoi që të mos krijohet panik pasi vendi nuk kërcënohet drejtpërsëdrejti nga ndonjë pasiguri.

“U informuam në detaje për gjendjen e sigurisë në vend. Dua t’i sigurojë qytetarët e Kosovës se nuk ka vend për panik. Gjendja e sigurisë në vend është stabile, kujdesi i institucioneve të sigurisë, përfshirë AKI-n që është në krye të detyrës, prandaj nuk ka vend për panik”, tha ajo, raporton Telegrafi.


Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së kërkoi se presidentja edhe kryeministri që të dalin dhe të deklarohen për gjendjen e sigurisë në vend pasi te qytetarët është vërejtur panik e shtuar dhe kanë filluar të furnizohen me rezerva.

“Çka është shqetësues dhe alarmante kur i shohim pompat e derivateve me reshta të plotë e mos të flasim për furnizim me miell e artikuj tjerë esencial”, tha ajo.

“Mos të mbjellim panik se nuk ka vend për panik dhe nuk kërcënohemi drejtpërdrejtë nga ndonjë pasiguri”, u shpreh Musliu. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Siguri
“Protesta e paralajmëruar e ambientalistëve serbë kundër Scholz dhe Faton Hajrizi”, Agim Musliu ngre pikëpyetje mbi ngjarjet në Lloznica të Serbisë

“Protesta e paralajmëruar e ambientalistëve serbë kundër Scholz dhe Faton Hajrizi”, Agim Musliu ngre pikëpyetje mbi ngjarjet në Lloznica të Serbisë

Lajme
Policia e Kosovës ndalon një person, dyshohet se ka ndihmuar Faton Hajrizin pas arratisjes

Policia e Kosovës ndalon një person, dyshohet se ka ndihmuar Faton Hajrizin pas arratisjes

Drejtësi
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Zafir Berisha ngre dyshime lidhur me vrasjen e Faton Hajrizit - publikon foto

Zafir Berisha ngre dyshime lidhur me vrasjen e Faton Hajrizit - publikon foto

Lajme
Analisti Islami: A e shfrytëzoi Serbia rastin e Faton Hajrizit që ta heshtë kancelarin gjerman për Radoçiqin?

Analisti Islami: A e shfrytëzoi Serbia rastin e Faton Hajrizit që ta heshtë kancelarin gjerman për Radoçiqin?

Lajme
Kalo në kategori