LAJMI I FUNDIT:

Gjendet i vdekur deputeti rus Aleksandar Kramarenko, ishte përfshirë në një rast të gjuetisë pa leje

Gjendet i vdekur deputeti rus Aleksandar Kramarenko, ishte përfshirë në një rast të gjuetisë pa leje

Deputeti në qytetin rus Magadan, i përfshirë në një rast gjuetie pa leje, u gjet i vdekur me plagë nga arma e zjarrit.

Reklama

Drejtoria e Komitetit Hetues në Magadan tha se trupi i Aleksandar Kramarenkos u gjet në zyrën e tij.

Sipas zyrtarëve, hetuesit po intervistojnë të afërmit, kolegët dhe dëshmitarët e mundshëm të Kramarenkos dhe po analizojnë pamjet e vëzhgimit me video.

Zyra lokale e partisë në pushtet “Rusia e Bashkuar” nuk pranoi të komentojë mbi situatën.

Në muajin qershor, Komiteti Hetues nisi një hetim kundër Kramarenkos pasi një foto e bërë në Chukotka, një nga rajonet më të largëta veriore të Rusisë, u publikua në Instagram.

Fotoja tregonte Kramarenkon duke mbajtur një pushkë gjuetie dhe duke qëndruar në mes të një fushe bore, ku duket se ishin vendosur rreth 200 zogj të egër të ngordhur për të shfaqur fjalët “Chukotka 2021” dhe formën e zemrës.

Hetuesit më pas thanë se dëmi i shkaktuar nga gjuetia e pretenduar e patave të rralla nga Kramarenko u vlerësua në rreth 9,400 dollarë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

Botë
Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Serbia
Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Botë
Në Serbi vetëm 11 për qind të gatshëm të luftojnë në Kosovë, 65 për qind kundërshtojnë çdo konflikt me shqiptarët

Në Serbi vetëm 11 për qind të gatshëm të luftojnë në Kosovë, 65 për qind kundërshtojnë çdo konflikt me shqiptarët

Serbia
Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Evropa
E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori