Recetën origjinale të gjellës me mish pule e dinë vetëm gjyshet tona

Përbërësit:

▪ 500 gr krahë pule
▪ 1 qepë
▪ 4 patate
▪ 2 karota
▪ 1 spec i madh turshi
▪ 1 lugë gjelle supë pule me krem të menjëhershëm
▪ piper i kuq i bluar,
▪ kripë
▪ me piper
▪ vaji i gjetheve të aguliçes

Përgatitja:

Skuqini në vaj qepën e grirë, specat dhe karotat e grira dhe ziejini në zjarr të ulët, shtoni krahët e pulës të prerë në kubikë.

Shtoni speca të ëmbël, mund të shtoni pak speca të bluar djegës, pak erëz të thatë, piper dhe shtoni ujë. Lëreni të zihet në zjarr të ulët për afro një orë.

Hidhni 1 lugë gjelle krem instant supë pule në një enë, përzieni me ujë të vakët. Lëreni të ziejë përsëri.

Shtoni gjethen e majdanozit, provojeni, shtoni edhe pak kripë dhe kjo është gjella më e mirë me mish pule. /Telegrafi/