Në kohën kur deputetët e Kuvendit të Kosovës po bënin betimin si deputet të Kuvendit të Republikës së Kosovës, deputetet Time Kadrijaj dhe Ganimete Musliu u kujdesën ti bënin një “befasi” liderit të LVV-së, Albin Kurti.

Të dyja i vendosen përpara Kurtit flamujt kombëtar, si rezultat i asaj që Kurti dhe partia e tij gjithmonë kanë protestuar me flamurin kombëtar.

Kujtojmë se kryetar i Kuvendit, u zgjodh Glauk Konjufca. /Telegrafi/