LAJMI I FUNDIT:

Georgievski për Gruevskin: Çdo gjë që më kanë bërë mua, tani ta bëjnë ty

Georgievski për Gruevskin: Çdo gjë që më kanë bërë mua, tani ta bëjnë ty
Reklama

Në mesazhet që janë dërguar mes kryeministrit të tashëm dhe të ish kryeministrit liderit të OBRM-PDUKM, Hristijan Mickovskit dhe Nikolla Gruevskit, ndërhyri Ljubço Georgievski, i cili në kohën e tij ka qen në krye të së njëjtës parti politike.

Georgievski kishte një mesazh për refugjatin që nga Budapesti ndezi pasionet politike në vend:


“Mesazh për Gruevskin:

Gjithçka që më bënë mua, tani po të bëjnë ty. Pas tekstit u nis për ta. Vetëm me sa duket ata që ishin besnikë ndaj meje ishin shumë më të shumtë.

Mesazh për OBRM-Shumadia:

Ju duhet të bëni një hap shumë të vogël për të ndihmuar liderin tuaj të djeshëm, i cili ju dha pushtetin për njëmbëdhjetë vjet.

Për të ndihmuar edhe pesëmbëdhjetë bashkëpartiakë të tjerë që janë të shtrirë nëpër burgje, përfshirë edhe ata të datës 27.

Të ndihmojmë Maqedoninë në rrugën drejt Evropës”, ​​shkruan Georgievski në Facebook.