LAJMI I FUNDIT:

Garë midis Honda dhe Hyundai

Garë midis Honda dhe Hyundai

Hyundai po bën emër me modelin e saj të performancës N.

Elantra N ka shumë ndikim për çmimin, duke mposhtur Honda Civic Type R, e cila është më e fuqishme, por edhe më e shtrenjtë, transmeton Telegrafi.

Hyundai ka një turbo 2.0-litër me katër cilindra që prodhon 276 kuaj fuqi dhe fuqizon rrotat e përparme përmes një manuali me gjashtë shpejtësi si Civic.


Megjithatë, Civic ka një avantazh edhe pse përdor edhe një turbocharged 2.0-litër katër cilindra. Motori prodhon pak më shumë fuqi.

Në garën e fundit të “Edmunds Cars”, “Elantra” doli nga linja përpara Hondas në garën e parë. Ishte i njëjti rezultat herën e dytë.

Në çdo rast, Civic ishte pak më i mirë se Elantra. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Ngjarja ‘pa kufi shpejtësie’ u ndërpre pas një aksidenti të madh – ‘viktimë’ ishte një Porsche 911 që lëvizte me shpejtësi mbi 320 km/h

Ngjarja ‘pa kufi shpejtësie’ u ndërpre pas një aksidenti të madh – ‘viktimë’ ishte një Porsche 911 që lëvizte me shpejtësi mbi 320 km/h

Auto
Fakt interesant: Dy të tretat e tregtarëve gjermanë të automjeteve të përdorura nuk shesin vetura elektrike!

Fakt interesant: Dy të tretat e tregtarëve gjermanë të automjeteve të përdorura nuk shesin vetura elektrike!

EVs
Besojeni ose jo – ky Cadillac DTS i vitit 2009 ka vetëm 1033 km odometër - befason se si duket brenda dhe jashtë

Besojeni ose jo – ky Cadillac DTS i vitit 2009 ka vetëm 1033 km odometër - befason se si duket brenda dhe jashtë

Auto
Dodge Challenger V8 i fundit mbledh më shumë se 700 mijë dollarë për bamirësi në një ankand

Dodge Challenger V8 i fundit mbledh më shumë se 700 mijë dollarë për bamirësi në një ankand

Auto
Ferrari beson se klientët e tyre janë mjaft të pasur sa mund të mbulojnë një abonim vjetor prej 7,000 euro për një garanci të zgjatur të baterisë

Ferrari beson se klientët e tyre janë mjaft të pasur sa mund të mbulojnë një abonim vjetor prej 7,000 euro për një garanci të zgjatur të baterisë

Auto
Volkswagen do të heqë ndërruesit manual deri në vitin 2030

Volkswagen do të heqë ndërruesit manual deri në vitin 2030

Kalo në kategori