LAJMI I FUNDIT:

Garcia buzë shkarkimit, Napoli gjen zëvendësuesin e tij

Garcia buzë shkarkimit, Napoli gjen zëvendësuesin e tij
Reklama

Sipas RMC Sport, Napoli ka kontaktuar Christophe Galtier pas negociatave të verës dhe po i jep Rudi Garcias vetëm katër ndeshje për të ndryshuar gjërat ose për t’u përballur me shkarkimin.

Partenopei fitoi Scudetton e tyre të parë në më shumë se 30 vjet, por humbi trajnerin Luciano Spalletti dhe mendoi se ai mund të zëvendësohej lehtësisht.


Kjo nuk ka funksionuar ende, pasi sezoni filloi me rezultate të mjerueshme duke përfshirë dy pikë nga tre ndeshjet e fundit në Serie A dhe një autogol duke i dhënë atyre një fitore në Ligën e Kampionëve si mysafir i Bragas.

Presidenti i Napolit nën hetime për falsifikim të dokumentave
Lexo po ashtu Presidenti i Napolit nën hetime për falsifikim të dokumentave

Victor Osimhen dhe Kvicha Kvaratskhelia të dy kanë bërë shfaqje të mëdha për mospajtimin e tyre për zëvendësimin, ndërsa tifozët po bëjnë thirrje që Garcia të shkarkohet.

Tani RMC Sport raporton se presidenti Aurelio De Laurentiis është kthyer në kontakt me Galtier për të diskutuar mundësinë e drejtimit të skuadrës nga Garcia nëse situata nuk përmirësohet brenda katër ndeshjeve të ardhshme.

Galtier kishte qenë në listën e ngushtë për këtë punë përpara se Garcia të punësohej gjatë verës, pasi ishte shkarkuar nga Paris Saint-Germain.

Ai gjithashtu ka qenë i lidhur me Marseillen dhe tani për tani është vetëm një qasje eksploruese nga Napoli, por ata kishin qenë tashmë në bisedime disa muaj më parë. /Telegrafi/