LAJMI I FUNDIT:

Futsall: Kosova mposhtet nga Ukraina

Futsall: Kosova mposhtet nga Ukraina

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall është mposhtur nga Ukraina me rezultat 5-2.

Reklama

Dardanët kanë pësuar humbje nga Ukraina në ndeshjen e tretë në kuadër të fazës “Main Round” për kualifikimet e Botërorit 2024.

Ekipi i Arben Simitçiut është mposhtur me rezultat 5-2 në një ndeshje shumë interesante të zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte më e baraspeshuar duke u mbyllur me rezultat të ngushtë 2-1 në favor të ukrainasve.

Në pjesën e dytë, mysafirët ishin skuadër dukshëm më e mirë dhe konkrete duke fituar në fund me rezultat 5-2.

Me këtë fitore, Ukraina forcon pozitën e parë në grup me nëntë pikë të tubuara, ndërsa Kosova mbetet e fundit pa pikë.

Vlen të theksohet se në këtë takim pati një numër të konsiderueshëm të tifozëve në palestër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori