Një burrë nga Florida kishte rrezikuar shumë kur vendosi të zhytet në ujë që të lahet me një tufë aligatorësh katër metra, ku njëri prej tyre në një moment tentoi t’ia kafshoj kraharorin.

Pamjet e këtij momenti janë filmuar me telefon, ku shfaqin John Brajes duke notuar në liqenin e Miamit, transmeton Telegrafi.

Braje tha se aligatori i quajtur Elvis dhe “miqtë” e tij nuk e kishin ndërmend t’i bëjnë keq, por gjykuar nga pamjet ai i shpëtoi vdekjes për një fije floku.

Pas publikimit të videos në Facebook, Braje tha se “pickuar” nga aligatori katër metërsh. /Telegrafi/