LAJMI I FUNDIT:

Fushatë për nxitjen e leximit dhe mësimit te më të rinjtë e Maqedonisë

Fushatë për nxitjen e leximit dhe mësimit te më të rinjtë e Maqedonisë

Në 15 ditët e para të dhjetorit, USAID do të zbatojë fushatën ”Me lexim deri në udhëheqje” në rrjetin social Facebook, që ka të bëjë me zakonet e mira të leximit te më të rinjtë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Qëllimi kryesor i fushatës është ngritja e vetëdijes për rëndësinë e arsimit fillestar gjuhësor dhe matematikor dhe nxitja e prindërve dhe anëtarëve tjerë të familjes, që rregullisht të lexojnë me fëmijët e tyre.


Fushata do të zbatohet në faqen në Facebook të USAID Maqedonia dhe fondacionit ”Hap pas Hapi”, ku do të shpërndahen këshilla se si mund t’u ndihmojmë më të rrinjve që të ndërtojnë zakone të shëndosha dhe kulturë leximi dhe mësimi./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
SHBA-ja synon ta

SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor

Lajme
Protesta e dhunshme para Bashkisë së Tiranës, reagojnë ambasadat e SHBA-ve dhe BE-së

Protesta e dhunshme para Bashkisë së Tiranës, reagojnë ambasadat e SHBA-ve dhe BE-së

Lajme
Trajnimi i ushtarëve ukrainas, ambasadori Kapiti: Krenarë me përkushtimin e FSK-së

Trajnimi i ushtarëve ukrainas, ambasadori Kapiti: Krenarë me përkushtimin e FSK-së

Siguri
500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

Kronika e Zezë
11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Lajme
Kalo në kategori