Franca rimerr kreun e grupit (Video)

Kombëtarja e Francës ka regjistruar fitore prej 1-0 në stadiumin Vasil Levski në Sofje kundër Bullgarisë.

Skuadra mysafire krijoi epërsi të hershme. Blaise Matuidi pranoi një top nga Antoine Griezmann dhe realizoi nga një pozitë e vështirë.

Blaise Matuidi realizoi nga një kënd i vështirë (Twitter/France)

Në vazhdim, Griezmann pati një rast për Les Bleus, ndërsa vendasit rrezikuan përmes Todor Nedelev dhe Georgi Kostadinov. Skuadrat shkuan në pushim me avantazhin e vizitorëve.

Dy pritje të mira nga Hugo Lloris (Twitter/France)

Pjesa e dytë nuk prodhoi gola, ashtu që francezët iu gëzuan fitores falë golit në pjesën e parë.

Bullgarët zhvillonin lojë me pasime në përpjekje që ta mbanin topin dhe të krijonin raste, ndërsa të zgjedhurit e Didier Deschamps e prisnin rastin për të ndëshkuar.

Kur ka mbetur vetëm edhe një ndeshje për t’u zhvilluar, Franca është në krye të Grupit A me një pikë më shumë se Suedia dhe duhet ta ruajë këtë pozitë për të siguruar kualifikimin e drejtpërdrejtë në Kampionatin Botëror.

Në xhiron e fundit, Trekolorët luajnë kundër Bjellorusisë, ndërsa suedezët sfidohen nga Holanda. /Telegrafi/

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij