LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Zvicra kërkon fitoren e dytë, tani përballë Skocisë – Xherdan Shaqiri nga minuta e parë

Formacionet zyrtare: Zvicra kërkon fitoren e dytë, tani përballë Skocisë – Xherdan Shaqiri nga minuta e parë

Zvicra përballet me Skocinë në rrethin e dytë të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht në Grupin A.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Rhein Energie” në Koln.

Zvicra triumfoi 3-1 ndaj Hungarisë në ndeshjen e parë, duke e nisur mbarë rrugëtimin në këtë Evropian.


Në anën tjetër, Skocia u mposht 5-1 nga Gjermania, e që për Helvetikët do të jetë një sfidë e lehtë.

Formacionet zyrtare:

Skocia: Gunn, Hendry, Hanley, Tierney, Ralston, Robertson, McTominay, Gilmour, McGregor, McGinn, Adams.

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Freuler, Granit Xhaka, Rodriguez, Vargas, Ndoye, Aebischer, Schar, Xherdan Shaqiri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori