LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Poloni – Holandë

Formacionet zyrtare: Poloni – Holandë

Kombëtarja e Polonisë dhe ajo e Holandës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë në Euro 2024. 

“Tulipanët” do të luajnë ndaj polakëve ndeshjen e parë të Euro 2024 e vlefshme për grupin D. 

Ndeshja mes tyre do të zhvillohet me fillim nga ora 15:00 në “Volksparkstadion” të Hamburgut. 


Trajnerët e të dyja ekipeve përfaqësuese kanë vendosur të startojnë me më të mirët e mundshëm në kërkim të pikëve të plota. 

Tek Polonia mungesë e theksuar mbetet ajo e Robert Lewandowskit i cili do të shpresojë të jetë i gatshëm për ndeshjen e dytë. 

Formacionet zyrtare 

Polonia: Szczesny, Frankowski, Salamon, Bednarek, Kiwior, Urbanski, Zielinski, Romanczuk, Zalewski, Szymanski, Buksa. 

Holanda: Verbruggen, Van Dijk, Ake, De Vrij, Dumfries, Reijnders, Veerman, Schouten, Simons, Gakpo, Memphis. 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori