LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Dortmund – Union Berlin

Formacionet zyrtare: Dortmund – Union Berlin

Borussia Dortmundi do të përballet me Union Berlinin në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga.

Ndeshja që fillon në ora 15:30,do të luhet në stadiumin Signal Iduna Park.


Për këtë ndeshjes, Milionerët do të jenë pa Morey Bauza,Duranvill dhe Schlotterbeck, që janë të lënduar.

Në anën tjetër,Union Berlini nuk mund të llogaris vetëm në Schafer, që po ashtu është i lënduar.

Formacionet zyrtare:

Dortmund: Kobel, Haller, Guerreiro, Hummels, Brandt, Malen, Bellingham, Can, Sule, Ryerson, Adeyemi.

Union Berlin: Thorsby, Jaaeckel, Doekhi, Behrens, Juranovic, Haberer, Giebelmann, Becker, Khedira, Ronnow, Knoche. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori