Kampioni i botës në fuqi, Franca, i nis kualifikimet për ‘Katar 2022’ me një përballje ndaj Ukrainës.

Sfida e vlefshme për Grupin D zhvillohet në Stade de France dhe nikoqirët janë favoritë për të arkëtuar pikë të plota.

Trajnerët Didier Deschamps dhe Andriy Shevchenko i kanë gati skuadrat, me të cilat do ta fillojnë ndeshjen.

(Foto: uefa.com)

Formacioni startues i Francës: Lloris; Pavard, Varane, Kimpembe, Hrnandez; Kante, Rabiot; Coman, Griezmann, Mbappe; Giroud.

Formacioni startues i Ukrainës: Bushchan; Mykolenko, Krytsov, Zabarny; Zinchenko, Matvyenko; Malinovskyi, Sydorchuk, Karavaev; Shaparenko, Yaremchuk.

/Telegrafi/